„Bog-Tur” zwiedzał Drezno
29 marca Sekcja Turystyczna „Bog-Tur” zawitała w królewskim mieście Drezno.
Zwiedziliśmy jedną z najpiękniejszych starówek Saksonii. Kolejno odkrywając historię, zabytki, architekturę, kulturę oraz różnorakie ciekawostki związane z miastem Augusta Mocnego, Hrabiny Kosel czy też braci Pfund – właścicieli przepięknej mleczarni, którą umieszczono w Księdze Guinnessa. Oprócz wielu zabytków nie mogło zabraknąć pysznego ciasta i kawy w klimatycznych kawiarenkach no i oczywiście, jeśli to Saksonia, to musi być tradycyjne saksońskie danie więc wszyscy posmakowaliśmy ulicznego thüringer rauchwursta w sąsiedztwie grzanego wina. Atmosfera oczywiście, jak to zwykle bywa, niepowtarzalna – buzie uśmiechnięte, zdjęcia porobione, oko zaspokojone. Było jak zwykle fantastycznie.
Dziękujemy Marzenie Drozdowskiej oraz innym uczestnikom wyjazdu za przesłane foty. Jak zwykle Basi za ogarnięcie spraw technicznych i wszystkim za obecność.
relacja: Edyta Mucha
zdjęcia: Marzena Drozdowska
Najnowsze aktualności
Dzień Dziecka w Porajowie...
Kategoria: Gmina, Okolicznościowe,
Dzień otwarty Ochotniczej Str...
Kategoria: Bezpieczeństwo, Mundurówka,
Nawet 300 tys. zł dla młodyc...
Mikroretencja 2026. Dofinansow...
Kategoria: Ekologia, Ochrona środowiska,
Dotacje na mikroinstalacje fot...
Kategoria: Ekologia, Energetyka, Granty,