Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Sieniawka

Gmina |
Data publikacji: 12 stycznia 2026

10 stycznia 2026 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawce. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście burmistrz Wojciech Dobrołowicz oraz Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński.

Zebranie otworzył Prezes OSP Sieniawka Maciej Siwak, który został również wybrany na przewodniczącego obrad. Funkcję protokolanta powierzono Rafałowi Bancerzowi. W trakcie spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Po ich wysłuchaniu członkowie OSP jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi za miniony okres sprawozdawczy.

Kolejnym punktem zebrania były wybory władz jednostki. Na nową kadencję wybrano Zarząd OSP Sieniawka w składzie:

  • Prezes – Maciej Siwak
  • Wiceprezes-Naczelnik – Michał Siwak
  • Skarbnik – Krzysztof Majka
  • Sekretarz – Rafał Bancerz
  • Gospodarz – Dariusz Paradowski

Powołano także Komisję Rewizyjną w składzie: Adrian Pelc (przewodniczący), Marcin Szczurek (sekretarz) oraz Julia Czyżewska (członek). Wybrano również delegatów do Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bogatyni.

Po ukonstytuowaniu się władz zaprezentowano plan działalności oraz plan finansowy OSP Sieniawka na rok 2026. Odbyła się również dyskusja nad przyszłymi zadaniami, po której podjęto stosowne uchwały i wnioski do realizacji.

OSP Sieniawka liczy obecnie 38 członków, w tym 33 członków zwyczajnych, z czego 26 należy do Jednostki Operacyjno-Technicznej. Przy jednostce działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 9 dzieci. Strażacy aktywnie uczestniczą w zawodach sportowo-pożarniczych w Czechach oraz współpracują z jednostkami z Detrichova i Raspenavy.

Rok 2025 OSP Sieniawka zakończyła liczbą 133 wyjazdów, w tym 108 do pożarów, 22 do miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Najnowsze aktualności

Sybiracy uczcili 86. rocznicę...

10 lutego w Parku im. Jana Pawła II Sybiracy...

Kategoria: Historia, Okolicznościowe,

10 lutego 2026
Czytaj więcej

Msza Święta w intencji Sybir...

W nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku rozpoczęł...

Kategoria: Historia, Okolicznościowe,

10 lutego 2026
Czytaj więcej

Walne zebranie sprawozdawczo-w...

8 lutego w świetlicy wiejskiej w Działoszyn...

Kategoria: Bezpieczeństwo, Gmina,

10 lutego 2026
Czytaj więcej

Spotkanie grupy kierowniczej Z...

6 lutego 2026 r. w Zittau odbyło się pierws...

Kategoria: Współpraca transgraniczna,

9 lutego 2026
Czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne N...

Obszar: województwo dolnośląskie, powiat z...

Kategoria: Komunikaty,

9 lutego 2026
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności