Dożynki sołeckie w Działoszynie
31 sierpnia w Działoszynie odbyły się dożynki sołeckie, będące symbolem wdzięczności za tegoroczne plony, zgromadziło mieszkańców w atmosferze radości i wspólnoty.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował proboszcz parafii, ks. Ryszard Kulpa. Wspólna modlitwa była okazją do wyrażenia wdzięczności za udane zbiory oraz prośby o pomyślność dla wszystkich rolników. Ksiądz Kulpa podkreślił, jak ważne jest, aby na naszych stołach nigdy nie zabrakło chleba, który jest owocem ciężkiej pracy rolników.
Po zakończeniu Mszy uczestnicy przeszli w korowodzie przez miejscowość. Następnie odbyło się oficjalne powitanie uczestników dożynek, a centralnym punktem uroczystości było dzielenie poświęconego chleba — symbolu dostatku i jedności.
Dożynki w Działoszynie to nie tylko okazja do wspólnego świętowania, ale także do pielęgnowania tradycji, które od pokoleń są fundamentem lokalnej tożsamości. Niech tradycja dożynek trwa przez kolejne lata, a rolnikom niech nigdy nie zabraknie sił do dalszej pracy, której owoce codziennie goszczą na naszych stołach.
Najnowsze aktualności
Godziny pracy urzędu 18 kwiet...
Kategoria: Komunikaty, Urząd,
Wesołe Święta w ZOO Goerlit...
Kategoria: Okolicznościowe, Zagranica,
Ostrzeżenie nr 24 – Sil...
Kategoria: Ostrzeżenia,
Urząd Miasta i Gminy w Bogaty...
Kategoria: Gmina, Komunikaty, Polecane,
Kondycja gospodarstw domowych...
Kategoria: Komunikaty,