Gmina Bogatynia nawiązała współpracę z teatrem w Zittau
Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, w nowym roku szkolnym do szkół z terenu miasta i gminy Bogatynia, z przedstawieniem „Nie stało się nigdy” , zawita Teatr im. Gerharta Hauptmanna z Zittau. A wszystko dzięki nawiązaniu współpracy między Urzędem MiG w Bogatyni, Teatrem GH w Zittau oraz Teatrem Animacji w Jeleniej Górze.
Inscenizacja w formie mobilnego spektaklu klasowego (Klassentheater) trafi już jesienią do chętnych szkół. Teatr klasowy autorstwa Oliviera Garofalo skierowany jest do uczniów w wieku od 12 lat i podejmuje tematykę przemocy domowej. Polskojęzyczną wersję sztuki „Nie stało się nigdy” będzie można zobaczyć jako próbę generalną w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Zittau 29 kwietnia br., a dzień później w jeleniogórskim Teatrze Animacji odbędzie się premiera spektaklu.
Najnowsze aktualności
Narodowe czytanie Dziadów...
Kategoria: Kultura,
Euroregion Cup 2026...
Kategoria: Gmina, Sport i rekreacja,
I Bogatyński Rajd Górski „...
Kategoria: Turystyka,
Sesja Rady Miejskiej – 2...
Kategoria: Komunikaty, Polecane, Samorząd,
Zlikwidowane przejście dla pi...
Kategoria: Komunikaty, Miasto,