„Maj jest kobietą” – wernisaż wystawy Moniki Wendzel-Semik

Data publikacji: 27 kwietnia 2022

More

Starts in 6 Days, 6 Hours

27 maja 2022

Bogatyński Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Moniki Wendzel-Semik pt. „Maj jest kobietą”, który odbędzie się 27 maja 2022 roku o godzinie 18.00 w galerii stopART Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Nowy narybek na scenie polskiego plakatu.

Rysowaniem zajmuje się odkąd dostała pierwsze kredki. Życie jednak nie skrzyżowało jej drogi zawodowej ze sztuką, aż do teraz. Postawiła wszystko na jedną kartę i zajęła się tworzeniem grafik cyfrowych i kolaży w formie plakatów. Uwielbia kobiece kompozycje, stare kino, trochę magii i pomimo noszenia się na co dzień, na czarno – dużo koloru. Jej portrety idealnie obrazują maj, tęsknotę za wiosną i odkrywania swojego miejsca w sztuce. Dwa lata obserwowania otoczenia i szukania swojej drogi obfitują w różnorodność form graficznych, które łączy jedno – siła barw.

Monika Wendzel-Semik o sobie.

Mam 31 lat, cale swoje dorosłe życie mieszkam we Wrocławiu. Większość kariery zawodowej spędziłam wśród książek pracując w księgarni na rynku miasta – teraz drugiej w moim życiu. W dużym stopniu orbituję wokół literatury i sztuki.
Ilustracją i grafiką zajmowałam się do tej pory hobbistycznie i do tego stopnia dyskretnie, że większość moich znajomych była w szoku kiedy przedstawiłam światu swoją pierwszą pracę. Była to „Frida Viva la Warries”, a niewiele osób wiedziało, że w ogóle posiadam jakieś umiejętności plastyczne.
Nadal mocno stresuje mnie pokazywanie mojej sztuki przed szerszym gronem, jednak wiem, że jeśli znajdzie się na tym świecie garstka osób którym spodoba się to co robię to warto pokonać ten strach. Do tego właśnie służy mój pierwszy wernisaż u Państwa. Chcę nabrać odwagi, przeżyć nowe wspaniałe doświadczenie i skromnie pomarzyć o tym, że komuś widok moich prac sprawi przyjemność.

 

Wystawa dostępna będzie w galerii stopART do 1 lipca w godzinach pracy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Organizator: Bogatyński Ośrodek Kultury.

Najnowsze aktualności

Ostrzeżenie hydrologiczne Nr:...

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody St...

Kategoria:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/Bogatynia - Template/templates/modules/top-news-sidebar.php on line 49

20 maja 2022
Czytaj więcej

OSTRZEŻENIE Nr 32 – Bur...

Obszar: województwo dolnośląskie powiat zg...

Kategoria: Ostrzeżenia,

20 maja 2022
Czytaj więcej

Wyzwania i nowe perspektywy...

(19.05) Burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wsp...

Kategoria: Samorząd,

19 maja 2022
Czytaj więcej

XI Tydzień Świadomości Czer...

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do r...

Kategoria: Profilaktyka, Zdrowie,

19 maja 2022
Czytaj więcej

Wydawanie żywności...

Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsp...

Kategoria: dla Ukrainy,

18 maja 2022
Czytaj więcej
Zobacz więcej aktualności