Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Międzynarodowy Dzień Seniora

12 Październik 2012

26 września br. w Domu Weselnym w Bogatyni, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Rokrocznie organizatorem tego typu spotkań na naszym terenie jest Klub Seniora „Serbinów” działający przy Radzie Osiedla nr 7.

XI Europejski Odpust

9 Październik 2012

6 października już po raz jedenasty odbył się Europejski Odpust Kopaczów-Oldřichov. Mieszkańcy trzech narodów spotkali się pod pamiątkowym pomnikiem symbolizującym integrację i jedność.

Ślady historii w regionie trójstyku

4 Wrzesień 2012

31 sierpnia 2012 r. w Heřmanicach v Podještědí odbyły się dwudniowe warsztaty pn.: Ślady historii w regionie trójstyku .

Międzynarodowy Jarmark Ludowy - Festyn Trzech Państw

21 Czerwiec 2012

16 i 17 czerwca w Bogatyni odbył się Festyn Trzech Państw. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło wielu atrakcji dla wszystkich, którzy przybyli na stadion przy ul. Sportowej.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

20 Kwiecień 2012

W dniach 13-14 kwietnia w Hermanicach w ramach współpracy transgranicznej odbyło się międzynarodowe, warsztatowe spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Przeszłość i przyszłość w regionie trzech państw” .

Jubileusz Związku Miast

14 Listopad 2011

4 listopada w Bogatyńskim Ośrodku Kultury świętowano jubileusz X-lecia Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau – Bogatynia – Hradek nad Nisou.

Międzynarodowe świętowanie

3 Październik 2011

W dniu 1 października odbył się Europejski Odpust Kopaczów – Oldrichov. Już po raz 10 mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się, aby wspólnie modlić się, bawić, wspominać i rozmawiać o przyszłości.

Transgraniczna Giełda Informacji

28 Wrzesień 2011

24 września br. w Kościele Klasztornym w Zittau odbyła się Transgraniczna Giełda Informacji pod hasłem „Bez granic-Ponad granicami”. Podczas giełdy zaprezentowane zostały międzynarodowe oferty w takich dziedzinach jak: edukacja, sprawy społeczne, zdrowotne, historia, gospodarka oraz jakość życia.

Narada Grupy Kierowniczej

16 Wrzesień 2011

14 września w sali konferencyjnej bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau, Bogatynia, Hradek nad Nisou.

Regionalny Konkurs Grantowy 2011

18 Sierpień 2011

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2011".

Kolonie w Hartau

26 Lipiec 2011

Na zaproszenie organizacji Kinderschutzbund w Zittau - od lat współpracującej z Gminą Bogatynia, dzieci z Zittau, Bogatyni i Dolni Podluzi, po raz kolejny, wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu w Hartau (Birkenhof). Kolonie, pod hasłem Życie w epoce kamienia łupanego , trwały od 11 do 22 lipca.

Na wspólnej drodze

16 Maj 2011

Kolejna rocznica wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej była okazją do zorganizowania Festynu na Styku Trzech Granic pod nazwą „Na wspólnej drodze”. Coroczne świętowanie na Styku Trzech Granic stało się już tradycją a Festyn na stałe wpisał się do kalendarza imprez.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

28 Kwiecień 2011

W ramach współpracy przygranicznej prowadzonej przez Gminę Bogatynia, odbyły się międzynarodowe warsztaty zorganizowane przez partnera z Czech.

Narada Grupy Kierowniczej Związku Miast

6 Kwiecień 2011

W środę 6 kwietnia br. odbyła się kolejna narada Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.

Hradek przewodniczy w „Małym Trójkącie“

2 Marzec 2011

We wtorek 1 marca w Zittau odbyła się sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”. Najważniejszym punktem wtorkowych obrad było podjęcie uchwały budżetowej oraz uroczyste przekazanie prezydentury w „Małym Trójkącie” burmistrzowi Hradka.

Bezpieczeństwo w Trójziemi

11 Luty 2011

W środę 9 lutego w Zittau odbyła się narada grupy projektowej „Bezpieczeństwo w Trójziemi”.

Bezpieczeństwo w regionie

13 Styczeń 2011

W środę 12 stycznia w Bogatyni po raz kolejny spotkali się członkowie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.

Bogatynia w rankingu

7 Styczeń 2011

Bogatynia w pierwszej trójce rankingu prezentującego ilość projektów zrealizowanych przez szkoły i pozostałe instytucje z terenu gminy Bogatynia dofinansowane przez organizację rządową Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Związek Miast „Mały Trójkąt” znowu nagrodzony

18 Październik 2010

15 października 2010 roku w Bolesławcu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Nagroda Euroregionu Neisse - Nisa - Nysa 2010”.

Narada Grupy Kierowniczej Związku Miast

8 Październik 2010

W środę 6 października w Bogatyni odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.