Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Polsko-Czesko-Niemieckie Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne

26 Kwiecień 2016

Zapraszamy na X Międzynarodowe Polsko-Czesko-Niemieckie Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne. Targi odbędą się 11 maja, pomiędzy godz. 10.00-14.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. 

Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju

26 Kwiecień 2016

Gmina Bogatynia zrealizowała po raz kolejny projekt dla dzieci i młodzieży  pn. „Wiosenne spotkanie młodzieży  w Świeradowie Zdroju” ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży  za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Międzynarodowy Festiwal Sportu

6 Kwiecień 2016

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu Bogatynia 2016. W sobotę 2 kwietnia sportowcy niemal w każdym wieku rywalizowali w dyscyplinach zarówno drużynowych jak i indywidulanych, zdobywając medale i niejednokrotnie poprawiając swoje najlepsze osiągnięcia. 

"Masopust" - wspólne świętowanie

11 Luty 2016

W sobotę 6 lutego br. ulicami naszego miasta partnerskiego Hradka n. Nisou przeszedł barwny pochód karnawałowy z udziałem przybyszów, przebierańców i gości z przygranicznych miejscowości regionu Związku Miast Mały Trójkąt.

Noworoczne spotkanie na trójstyku

4 Styczeń 2016

Już po raz dziewiąty mieszkańcy pogranicza spotkali się 30 grudnia na trójstyku.

Polsko-Niemiecka BARBÓRKA 2015

7 Grudzień 2015

29 listopada 2015r. w Górniczym Klubie Seniora odbyło się uroczyste spotkanie Barbórkowe, które rozpoczęło się mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

IX Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

28 Październik 2015

Już po raz dziewiąty w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w poniedziałek 26 października o godz. 15.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

Odpust Europejski w Kopaczowie

6 Październik 2015

W sobotę 3 października w Kopaczowie odbył się XIV już europejski odpust. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego przemarszu pod pomnik przed Kościołem w Kopaczowie przy akompaniamencie Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów. 

Festyn Trzech Państw

8 Czerwiec 2015

W sobotę, 6 czerwca w Weinauparku w Zittau odbyła się kolejna edycja Festynu Trzech Państw pn: ”Trójkolorowy festyn dla dzieci i rodzin”. Podczas festynu przedstawiciele Trzech Narodów z Zittau, Bogatyni i Hradka nad Nysą przedstawiały swój program artystyczny. 

II Międzynarodowa Konferencja w Regionie Trójstyku

24 Kwiecień 2015

Dnia 20.04.2015r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Młodzieży z Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowego „NYSA” pn. „ Bezpieczeństwo w Regionie Trójstyku”. 

Dzień Kobiet w ZNP

13 Marzec 2015

W czwartek, 12 marca o godzinie 16.00 w Restauracji „Hoker” odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Sekcję Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni. W spotkaniu wzięli udział zarówno goście z Czech jak i samorządowcy Miasta i Gminy Bogatynia.

XXI Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych

2 Luty 2015

W sobotę, 31 stycznia 2015 r. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbył się XXI Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „Kolęda 2015” – Konkurs Tradycji.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora Serbinów (foto)

2 Luty 2015

We wtorek ,27 stycznia, w Restauracji „Hoker” (AR-SO Mariusz Arendarczyk), odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez Klub Seniora Serbinów. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele bogatyńskiego samorządu oraz goście z Zittau i Hradka nad Nysą. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka.  

”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie” - warsztaty rękodzieła

1 Lipiec 2013

17 czerwca 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bogatyni odbyły się Kolejne warsztaty rękodzieła ludowego organizowane w ramach projektu: ”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie”. Warsztaty realizowane są przez Gminę Bogatynia z udziałem czeskiego partnera miasta Hradek nad Nisou, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie - kolejne warsztaty

7 Czerwiec 2013

W dniu 27.05.2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bogatyni odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła ludowego w ramach projektu: "Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie" realizowanego przez Gminę Bogatynia z udziałem partnera miasta Hradek nad Nisou, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

Relacja z rajdu rowerowego „Na Wspólnej Drodze”

22 Kwiecień 2013

20 kwietnia 2013 roku Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog - Tur” przy OSiR w Bogatyni, była organizatorem oraz uczestnikiem rajdu rowerowego w ramach festynu „Na Wspólnej Drodze” organizowanego przez Związek Miast "Mały Trójkąt" Zittau – Bogatynia – Hradek nad Nisou .

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie

12 Kwiecień 2013

”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie” to wspólny projekt realizowany przez Gminę Bogatynia z udziałem partnera miasta Hradka nad Nisou w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.