Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Raz na ludowo

23 Wrzesień 2009

Pod takim hasłem 18 września Klub Puszystych w Bogatyni zorganizował międzynarodowe spotkanie integracyjne.

Dożynki w Hradku

23 Wrzesień 2009

W dniu 19 września 2009 roku w Hradku nad Nysą odbyły się dożynki.

Posiedzenie grupy kierowniczej

26 Czerwiec 2009

We wtorek 23 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast. Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli „trzech miast” po objęciu prezydentury przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza.

Festyn Trzech Państw 2009

21 Wrzesień 2009

W dniach 11-13 września w Bogatyni odbył się Festyn Trzech Państw.

III Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych

1 Wrzesień 2009

W ubiegłą sobotę w Domu Ludowym w Markocicach odbyło się po raz trzeci spotkanie zespołów ludowych pochodzących z Polski, Czech i Niemiec.

Odpust Św. Bartłomieja w Hradku

1 Wrzesień 2009

W miniony weekend w Hradku odbył się odpust Św. Bartłomieja. Piątkowe uroczystości zorganizowano w ramach programu Euroregion Nysa „Przekraczamy granice” pod hasłem: „Hradek miasto w sercu Trójstyku”.

Program Festynu Trzech Państw

3 Wrzesień 2009

Prezentujemy program Festynu Trzech Państw 2009.
PIĄTEK - 11 WRZEŚNIA
Bogatyński Ośrodek Kultury

  • 18:00 - Otwarcie wystawy Nasza Ojczyzna – Region Trzech Państw
  • 18:15 - Uroczyste otwarcie

Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce 2012 w Bogatyni

“TRZY PAŃSTWA. TRZY MIASTA. JEDNA DRUŻYNA. JEDNE ZAWODY.” – pod takim hasłem Związek Miast „Mały Trójkąt” Bogatynia – Hrádek nad Nysą – Zittau ubiegał się o organizację Mistrzostw Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce 2012, która przyznana mu została przez Europejski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki 29 lipca 2008 podczas ubiegłorocznych ME Weteranów w Lublanie (Słowenia).

Sabat Czarownic w Hradku

W dniu 30 kwietnia 2009 roku w Hradku nad Nysą odbył się „Zlot Czarownic Małego Trójkąta”. Wzięły w nim udział „Czarownice” z każdego miasta członkowskiego.

Na wspólnej drodze

V rocznica wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej, była okazją do zorganizowania na trójstyku kolejnej imprezy „Na wspólnej drodze”. Rocznicowy festyn to już tradycja, a w tym roku jak nigdy przedtem wzięło w nim udział wielu mieszkańców z Polski, Czech i Niemiec.

Bogatynia przewodniczy w Małym Trójkącie

W środę 6 maja br., w Hradku nad Nysą obyła się Sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Zittau, Bogatynia, Hradek nad Nysą”. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały budżetowej, a także uroczyste objęcie przez burmistrza Andrzeja Grzmielewicza przewodnictwa w Związku Miast.

Powstanie Związku Miast

Związek Miast „Mały Trójkąt” został oficjalnie powołany do życia dnia 09.11.2001 r. podczas uroczystej pierwszej sesji Wspólnej Rady w Hrádku nad Nisou (Czechy). W tym dniu spotkali się przedstawiciele z trzech miast i podpisali umowę o współpracy w ramach Związku Miast.