Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Międzynarodowy Parlament Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa”

25 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach działalności Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa” odbyła się V Międzynarodowa Konferencja dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Czas wolny w moim regionie”.

Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

Wigilia OSP

21 Grudzień 2017

W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Bogatyni.

Wigilia Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

20 Grudzień 2017

We wtorek 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Wigilia w Klubie Puszystych

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyński Klub Puszystych.

Wigilia Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX

18 Grudzień 2017

W piątek 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX.

Wigilia Klubu Nauczycielskiego „Izis” w Bogatyni

18 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Klub Nauczycielski „Izis” w Bogatyni.

Wigilia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”

15 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”.

Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju

23 Maj 2017

Gmina Bogatynia zrealizowała po raz kolejny projekt dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenne spotkanie młodzieży w Świeradowie Zdroju" ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu NYSA.

Festyn "Na wspólnej drodze"

17 Maj 2017

W kolejną rocznicę akcesji Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 13 maja 2017 r. na Trójstyku.

Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków - „Na Wspólnej Drodze”

17 Maj 2017

W sobotę 13 maja 2017 r. na Styku Trzech Granic odbyła się „Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków” będąca częścią międzynarodowego festynu „Na Wspólnej Drodze”. W zawodach sportowo-rekreacyjnych wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 4 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 6 w Bogatyni, niestety nasi koledzy z Niemiec i Czech przestraszyli się panującej aury pogodowej i nie przybyli na Olimpiadę. 

Wigilia w Klubie Nauczycielskim "Izis"

20 Grudzień 2016

15 grudnia 2016 r. w restauracji "Hoker" spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.

Barbórka w Górniczym Klubie Seniora

7 Grudzień 2016

Barbórka to tradycyjne święto, które każdego roku obchodzone jest niezwykle uroczyście. To święto, które ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ podkreśla przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Międzynarodowy Dzień Seniora

4 Listopad 2016

26 października w Górniczym Klubie Seniora odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora.

XV Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

11 Październik 2016

1 października 2016 roku w Kopaczowie odbył się już po raz 15 Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov. W tym dniu mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się by wspólnie wspominać i planować przyszłość. Jak podkreślali goście, to niezwykłe miejsce, jakim jest styk trzech granic, od wielu już lat jednoczy przygraniczną społeczność.

Wzruszające spotkanie

20 Wrzesień 2016

19 września w siedzibie Koła Związku Sybiraków w Bogatyni odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodzonego Światowego Dnia Sybiraka. Dzień ten przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. 

Wizyta NATO na Trójstyku

10 Czerwiec 2016

W dniu 02 czerwca 2016 roku na Trójstyku  członkowie Związku Miast ,,Mały Trójkat” Bogatynia- Hradek n.Nisou- Zittau gościli przedstawicieli  NATO.  Okazją do wizyty na Trójstyku był przystanek w przejeździe oddziałów w ramach marszu taktycznego do Estonii.  

Festyn "Na Wspólnej Drodze”

10 Czerwiec 2016

W kolejną rocznicę akcesji  Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 04 czerwca 2016r. na Trójstyku. Oficjalnie rozpoczęcie festynu  zainicjował występ Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów pod batutą Jerzego Bzowskiego oraz przemówienia burmistrzów z Bogatyni, Hradka  nad Nysą oraz Zittau. 

V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016

1 Styczeń 1970

V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016

19 czerwca 2016 r., Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Wycieczka w ramach współpracy "Sąsiedztwo i język"

18 Maj 2016

W dniach 11-13 maja 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do Szklarskiej Poręby, której uczestnikami byli uczniowie klasy II, oraz uczennice klasy I i IV Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni razem z zaprzyjaźnionymi uczniami z Ostritz w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Uczestnicy, korzystając ze wspaniałej pogody, mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych Karkonoszy.