Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów - Oldřichov

7 Październik 2019

5 października 2019 r. w ramach polsko – czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbył się w Kopaczowie XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów – Oldřichov – integracyjna uroczystość dla mieszkańców trójstyku.

Zakończenie nyskiego projektu

19 Wrzesień 2019

W Hartau k. Zittau odbyło się spotkanie zamykające kolejną edycję projektu Nysa - rzeka, która nas łączy .

Nabór wniosków o ujęcie zadań w GPWT

10 Wrzesień 2019

Na podstawie Zarządzenia Nr 152/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z dnia 5.09.2019 r. w sprawie wprowadzenia Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji ogłasza nabór Wniosków o ujęcie zadań w Gminnym Programie Współpracy Transgranicznej (GPWT) oraz zaplanowanie środków na ich realizację w budżecie gminy na rok 2020.

Smart Integration

24 Czerwiec 2019

W ubiegły wtorek (18 czerwca), w Muzeum Śląskim w Görlitz, odbył się Konwent dolnośląsko-saksońskich gmin przygranicznych zorganizowany przez Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu "Smart Integration", który ma na celu pogłębienie współpracy administracyjnej we wszystkich aspektach planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego w obszarze wsparcia.

Nysa/Nisa/Neisse - rzeka, która nas łączy

17 Czerwiec 2019

14 czerwca w Eurocentrum Jablonec odbyła się trójstronna konferencja z okazji 20-lecia Przesłania Rusałki Nysy „Nysa - rzeka, która nas łączy”. Bogatynię reprezentowała grupa samorządowców, krajoznawców i przedstawicieli stowarzyszeń zajmujących się turystyką oraz rekreacją.

Ćwiczenia „Wicher”

13 Czerwiec 2019

W sobotę 8 czerwca w Kunraticach odbyły się międzynarodowe ćwiczenia „Wicher” organizowane w ramach projektu "Nysa, Witka, Miedzianka - rzeki, które nas łączą (ćwiczenia strażackie - klęski żywiołowe)”. W akcji uczestniczyli między innymi strażacy z OSP Sieniawka. Działania służb obserwował  Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak.

Spotkanie z czeskimi sąsiadami

12 Czerwiec 2019

We wtorek (11 czerwca) burmistrz Wojciech Błasiak i wiceburmistrz Bożena Wojciechowska gościli w tutejszym urzędzie starostów Heřmanic i Kunratic.

Wraca temat mostu na Trójstyku

30 Maj 2019

27 maja b.r. w siedzibie DSDiK we Wrocławiu odbyło się spotkanie robocze, w którym udział wzięli Thomas Zenker - Nadurmistrz Zittau, Josef Horinka - Starosta Hrádka nad Nysą, Wojciech Błasiak - Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia oraz Dyrektor DSDiK - Leszek Loch, przedstawiciele biura projektowego PBW Inżynieria Sp. z o.o. i pracownicy DSDiK. W spotkaniu uczestniczyła również Agnieszka Goranin - przedstawicielka Wydziału Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Bogatynia wspiera Zittau w ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025

23 Maj 2019

22 maja w Zittau odbyła się dyskusja w studio pomiędzy Nadburmistrzem Zittau Thomasem Zenkerem oraz partnerami z Polski i Czech. Polską stronę reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Wojciech Błasiak oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Z czeskiej strony przybyli Josef Horinka - Starosta Hradka n/N oraz Hetman Kraju Libereckiego Martin Půta.

Z Zittau do Bogatyni i dalej do Frydlantu

6 Maj 2019

Dziś w Starostwie Powiatowym Goerlitz odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Trans-Bordes, o którym pisaliśmy już w artykule "Wokół Trójstyku" . Organizatorem był ZVON czyli Związek przewoźników z Górnych Łużyc i Dolnego Śląska, a tematem przewodnim pomysł przedłużenia linii Bogatynia-Sieniawka do Zittau, a w przyszłości z Bogatyni do Frydlantu, a nawet Świeradowa Zdroju.

Europa na Trójstyku - rozkład jazdy autobusów

30 Kwiecień 2019

W środę, 1 maja, od godziny 14:00 zapraszamy Państwa w plener na polsko-czesko-niemieckim trójstyku Porajów-Hradek-Zittau, aby uczcić 15. rocznicę wspólnego członkostwa w Unii Europejskiej.

Poniżej rozkład jazdy autobusów, dzięki którym będzie można wygodnie dotrzeć na trójstyk z każdego miejsca gminy.

Obradowała grupa robocza Współpraca kulturalna i sportowa

18 Kwiecień 2019

Dziś (17.04) również w Hradku n/N obradowała druga grupa robocza w ramach Związku Miast - Współpraca kulturalna i sportowa.

Wspólna Rada Związku Miast

12 Kwiecień 2019

Przekazanie prezydencji oraz sprawozdanie z realizacji zadań w roku 2018 to główne punkty 21. Wspólnej Rady  Związku Miast "Mały Trójkąt - Bogatynia - Hrádek - Zittau", która w środę odbyła się w Bogatyni.

Obradowała grupa kierownicza

3 Kwiecień 2019

W miniony czwartek, w Hradku nad Nysą, obradowała grupa kierownicza Związku Miast.

Spotkanie Grupy Roboczej "Współpraca Związków i Stowarzyszeń"

21 Styczeń 2019

W dniu 21 stycznia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej działającej w ramach Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek n. Nisou - Zittau".

Spotkanie robocze INTERREG

17 Styczeń 2019

W środę 16 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się spotkanie grup roboczych z Polski, Czech oraz Niemiec.

Spotkanie noworoczne w Zittau

14 Styczeń 2019

W dniu 10 stycznia 2019 r. z inicjatywy Burmistrza Zittau Thomasa Zenkera odbyło się kolejne spotkanie noworoczne dzieci z Euroregionu. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Dziecięce marzenia". 

Noworoczne spotkanie na trójstyku

31 Grudzień 2018

Już po raz 13 mieszkańcy pogranicza spotkali się 30 grudnia na trójstyku aby pożegnać odchodzący rok.

Międzynarodowy Dzień Emigranta w Bautzen

20 Grudzień 2018

18 grudnia na "Międzynarodowym Spotkaniu Emigranta" w Starostwie Powiatowym w Bautzen prezentowały się grupy różnych narodów świata. Spotkanie odbyło się w 10. rocznice działalności powiatu na rzecz cudzoziemców zamieszkałych w obszarze Bautzen.

Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

9 Październik 2018

6 października odbył się kolejny już Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Niezwykłe miejsce, jakim jest styk trzech granic, od wielu już lat jednoczy przygraniczną społeczność.