Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Związek Miast
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Bogatynia wspiera Zittau w ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025

23 Maj 2019

22 maja w Zittau odbyła się dyskusja w studio pomiędzy Nadburmistrzem Zittau Thomasem Zenkerem oraz partnerami z Polski i Czech. Polską stronę reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Wojciech Błasiak oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Z czeskiej strony przybyli Josef Horinka - Starosta Hradka n/N oraz Hetman Kraju Libereckiego Martin Půta.

Z Zittau do Bogatyni i dalej do Frydlantu

6 Maj 2019

Dziś w Starostwie Powiatowym Goerlitz odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Trans-Bordes, o którym pisaliśmy już w artykule "Wokół Trójstyku" . Organizatorem był ZVON czyli Związek przewoźników z Górnych Łużyc i Dolnego Śląska, a tematem przewodnim pomysł przedłużenia linii Bogatynia-Sieniawka do Zittau, a w przyszłości z Bogatyni do Frydlantu, a nawet Świeradowa Zdroju.

Europa na Trójstyku - rozkład jazdy autobusów

30 Kwiecień 2019

W środę, 1 maja, od godziny 14:00 zapraszamy Państwa w plener na polsko-czesko-niemieckim trójstyku Porajów-Hradek-Zittau, aby uczcić 15. rocznicę wspólnego członkostwa w Unii Europejskiej.

Poniżej rozkład jazdy autobusów, dzięki którym będzie można wygodnie dotrzeć na trójstyk z każdego miejsca gminy.

Obradowała grupa robocza Współpraca kulturalna i sportowa

18 Kwiecień 2019

Dziś (17.04) również w Hradku n/N obradowała druga grupa robocza w ramach Związku Miast - Współpraca kulturalna i sportowa.

Wspólna Rada Związku Miast

12 Kwiecień 2019

Przekazanie prezydencji oraz sprawozdanie z realizacji zadań w roku 2018 to główne punkty 21. Wspólnej Rady  Związku Miast "Mały Trójkąt - Bogatynia - Hrádek - Zittau", która w środę odbyła się w Bogatyni.

Obradowała grupa kierownicza

3 Kwiecień 2019

W miniony czwartek, w Hradku nad Nysą, obradowała grupa kierownicza Związku Miast.

Spotkanie Grupy Roboczej "Współpraca Związków i Stowarzyszeń"

21 Styczeń 2019

W dniu 21 stycznia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej działającej w ramach Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek n. Nisou - Zittau".

Spotkanie robocze INTERREG

17 Styczeń 2019

W środę 16 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się spotkanie grup roboczych z Polski, Czech oraz Niemiec.

Spotkanie noworoczne w Zittau

14 Styczeń 2019

W dniu 10 stycznia 2019 r. z inicjatywy Burmistrza Zittau Thomasa Zenkera odbyło się kolejne spotkanie noworoczne dzieci z Euroregionu. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Dziecięce marzenia". 

Noworoczne spotkanie na trójstyku

31 Grudzień 2018

Już po raz 13 mieszkańcy pogranicza spotkali się 30 grudnia na trójstyku aby pożegnać odchodzący rok.

Międzynarodowy Dzień Emigranta w Bautzen

20 Grudzień 2018

18 grudnia na "Międzynarodowym Spotkaniu Emigranta" w Starostwie Powiatowym w Bautzen prezentowały się grupy różnych narodów świata. Spotkanie odbyło się w 10. rocznice działalności powiatu na rzecz cudzoziemców zamieszkałych w obszarze Bautzen.

Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

9 Październik 2018

6 października odbył się kolejny już Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Niezwykłe miejsce, jakim jest styk trzech granic, od wielu już lat jednoczy przygraniczną społeczność.

Międzynarodowy Parlament Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa”

25 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach działalności Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa” odbyła się V Międzynarodowa Konferencja dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Czas wolny w moim regionie”.

Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

Wigilia OSP

21 Grudzień 2017

W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Bogatyni.

Wigilia Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

20 Grudzień 2017

We wtorek 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Wigilia w Klubie Puszystych

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyński Klub Puszystych.

Wigilia Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX

18 Grudzień 2017

W piątek 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX.

Wigilia Klubu Nauczycielskiego „Izis” w Bogatyni

18 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Klub Nauczycielski „Izis” w Bogatyni.

Wigilia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”

15 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”.