Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Obradowała Wspólna Rada Związku Miast "Mały Trójkąt"

13 Marzec 2020

Wczoraj, tj. 11 marca odbyło się coroczne posiedzenie organu kontrolnego Związku Miast "Mały Trójkąt" Bogatynia-Hradek n/N-Zittau czyli tzw. Wspólnej Rady.

Posiedzenie grupy projektowej Współpraca Związków i Stowarzyszeń Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek - Zittau"

10 Marzec 2020

9 marca w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się trójstronne posiedzenie grupy projektowej Współpraca Związków i Stowarzyszeń Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek - Zittau", poświęcone m.in. realizacji projektu pn. "Zdrowo międzynarodowo w rodzinie trójstyku" .

Otwarcie wystawy "entKommen" w Zittau

3 Marzec 2020

22 lutego w Ratuszu Miejskim w Zittau odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "entKommen" - Trójstyk pomiędzy wypędzeniem, ucieczką i przybyciem . Współorganizatorami ze strony polskiej są: Bractwo Ziemi Bogatyńskiej, Koło Związku Sybiraków, Szkolne Muzeum Regionalne w Działoszynie oraz Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji UMiG w Bogatyni.

"Karnawał i zapusty"

25 Luty 2020

22 lutego 2020 r. w Hrádku nad Nysą odbył się "Karnawał i zapusty" czyli czeski "Masopust".

Kolęda 2020

28 Styczeń 2020

25 stycznia 2020 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, w ramach polsko-czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbyła się „Kolęda 2020. Prezentacje grup folklorystycznych - warsztaty kulinarne - konkurs stołów wigilijnych”.

Trójstronnie przeciwko przemocy w rodzinie

22 Styczeń 2020

15 stycznia w Zittau odbyło się kolejne spotkanie projektowej grupy roboczej w ramach "Małego Trójkąta", która planowała w szczegółach, zatwierdzony na ostatnim posiedzeniu przez Komitet Sterujący ERN, projekt pod nazwą "Tworzenie sieci wparcia w Euroregionie Nysa na rzecz osób dotkniętych przemocą w rodzinie" .

"Dzieci do władzy" czyli Spotkanie Noworoczne u Burmistrza Zittau

10 Styczeń 2020

W czwartek 9 stycznia grupa uczniów ze szkół podstawowych w Działoszynie, Opolnie oraz z bogatyńskiej "Piątki", wraz z panią Wiceburmistrz ds. Polityki Regionalnej Bożeną Wojciechowską udała się do Zittau, gdzie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne u Burmistrza, tym razem pod hasłem "Dzieci do władzy".

Noworoczne przesłanie znad Nysy Łużyckiej – spotkanie partnerów na zakończenie roku w trójstyku

31 Grudzień 2019

30 grudnia o godzinie 15:00 na Trójstyku w Porajowie odbyło się działanie czeskiego partnera „Noworoczne przesłanie znad Nysy Łużyckiej – spotkanie partnerów na zakończenie roku w trójstyku” gdzie tradycyjnie, jak co roku, reprezentanci miast Bogatynia, Hradek na Nysą i Zittau przesłali w butelkach na Nysie Łużyckiej życzenia noworoczne. Na wydarzenie przybyli przygraniczni mieszkańcy z Polski,  Czech i Niemiec oraz grupa polskich i niemieckich turystów. Po części uroczystej dokonali wpisów w pamiątkową księgę oraz złożyli sobie wzajemnie życzenia szczęśliwego nowego roku.

Noworoczne życzenia w butelce

29 Grudzień 2019

Serdecznie zapraszamy 30 grudnia na godzinę 15:00 na Trójstyk w Porajowie, gdzie tradycyjnie, jak co roku, z naszymi sąsiadami z Czech i Niemiec, prześlemy w butelce na Nysie Łużyckiej życzenia noworoczne.

Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami"

20 Grudzień 2019

17 grudnia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach polsko-czeskiego projektu "Jedność w różnorodności Trójstyku" odbyły się międzynarodowe Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami" osób niepełnosprawnych.

„Droga do gwiazdy - konkurs choinek”

19 Grudzień 2019

12 grudnia 2019 r. w Hrádku nad Nysą odbyło się działanie czeskiego partnera w ramach projektu pn. „Droga do gwiazdy - konkurs choinek”.

Kolejne projekty ze środków zewnętrznych

18 Grudzień 2019

Z radością informujemy, że złożone w Euroregionie Nysa w Jeleniej Górze wnioski w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia, uzyskały 17 grudnia 2019 r. akceptację Komitetu Sterującego.

Informacja prasowa burmistrza Zittau

17 Grudzień 2019

Starania miasta Zittau o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 niestety nie powiodły się. Mimo decyzji jury mamy nadzieję na utrzymanie i pogłębienie współpracy przy konkretnych projektach. Poniżej oficjalna notatka prasowa biura burmistrza Thomasa Zenkera.

Europejska Stolica Kultury 2025 - wyniki I etapu konkursu

11 Grudzień 2019

Już w najbliższy czwartek, 12 grudnia w Berlinie będzie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której ogłoszona zostanie lista niemieckich miast ubiegających się o tytuł  Europejskiej Stolicy Kultury 2025, zakwalifikowanych do drugiego etapu.

Kolej na trójstyku - wspólne oświadczenie władz

4 Listopad 2019

W ubiegłą sobotę w Porajowie doszło do niecodziennego wydarzenia. Po raz drugi w powojennej historii naszego regionu, w tej miejscowości zatrzymał się pociąg pasażerski relacji Liberec - Hradek nad Nysą - Zittau, a przedstawiciele miast, regionów i przewoźników pogranicza podpisali wspólne oświadczenie w sprawie kolei.

Międzynarodowe warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez TPD

17 Październik 2019

Międzynarodowa grupa dzieci i młodzieży kontynuuje w Świeradowie Zdroju projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie Nysa.

Warsztaty multiplikatorów

31 Październik 2019

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Świeradowie Zdroju Warsztaty multiplikatorów wymiany międzynarodowej. To spotkanie animatorów i działaczy organizacji, wspierających wymianę młodzieży w zakresie współpracy pozaszkolnej.

Europejska Stolica Kultury 2025

29 Październik 2019

Nasz przygraniczny partner, jakim jest miasto Zittau spełniło swoje zapowiedzi. Po przeprowadzonym w maju br. roku referendum obywatelskim, w którym aż 74,2 % oddających głos było na tak, małe saksońskie miasto dołączyło oficjalnie do wyścigu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025.

Międzynarodowy Dzień Seniora w Hrádku

24 Październik 2019

11 października 2019 r. w Domu Kultury Beseda w Hrádku nad Nisou świętowano Międzynarodowy Dzień Seniora. Tegorocznym motywem przewodnim balu były bajki w związku z czym część uczestników pojawiła się w przebraniach.

3***Bruch Smaki Regionu

18 Październik 2019

W niedzielę, 13 października w godzinach popołudniowych w Ośrodku Rekreacyjnym nad jeziorem Kristýna w Hradku nad Nysą odbyło się wspólne biesiadowanie podczas spotkania mieszkańców pogranicza Polski, Niemiec i Czech.