Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Kolęda 2020

28 Styczeń 2020

25 stycznia 2020 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, w ramach polsko-czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbyła się „Kolęda 2020. Prezentacje grup folklorystycznych - warsztaty kulinarne - konkurs stołów wigilijnych”.

Trójstronnie przeciwko przemocy w rodzinie

22 Styczeń 2020

15 stycznia w Zittau odbyło się kolejne spotkanie projektowej grupy roboczej w ramach "Małego Trójkąta", która planowała w szczegółach, zatwierdzony na ostatnim posiedzeniu przez Komitet Sterujący ERN, projekt pod nazwą "Tworzenie sieci wparcia w Euroregionie Nysa na rzecz osób dotkniętych przemocą w rodzinie" .

"Dzieci do władzy" czyli Spotkanie Noworoczne u Burmistrza Zittau

10 Styczeń 2020

W czwartek 9 stycznia grupa uczniów ze szkół podstawowych w Działoszynie, Opolnie oraz z bogatyńskiej "Piątki", wraz z panią Wiceburmistrz ds. Polityki Regionalnej Bożeną Wojciechowską udała się do Zittau, gdzie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne u Burmistrza, tym razem pod hasłem "Dzieci do władzy".

Noworoczne przesłanie znad Nysy Łużyckiej – spotkanie partnerów na zakończenie roku w trójstyku

31 Grudzień 2019

30 grudnia o godzinie 15:00 na Trójstyku w Porajowie odbyło się działanie czeskiego partnera „Noworoczne przesłanie znad Nysy Łużyckiej – spotkanie partnerów na zakończenie roku w trójstyku” gdzie tradycyjnie, jak co roku, reprezentanci miast Bogatynia, Hradek na Nysą i Zittau przesłali w butelkach na Nysie Łużyckiej życzenia noworoczne. Na wydarzenie przybyli przygraniczni mieszkańcy z Polski,  Czech i Niemiec oraz grupa polskich i niemieckich turystów. Po części uroczystej dokonali wpisów w pamiątkową księgę oraz złożyli sobie wzajemnie życzenia szczęśliwego nowego roku.

Noworoczne życzenia w butelce

29 Grudzień 2019

Serdecznie zapraszamy 30 grudnia na godzinę 15:00 na Trójstyk w Porajowie, gdzie tradycyjnie, jak co roku, z naszymi sąsiadami z Czech i Niemiec, prześlemy w butelce na Nysie Łużyckiej życzenia noworoczne.

Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami"

20 Grudzień 2019

17 grudnia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach polsko-czeskiego projektu "Jedność w różnorodności Trójstyku" odbyły się międzynarodowe Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami" osób niepełnosprawnych.

„Droga do gwiazdy - konkurs choinek”

19 Grudzień 2019

12 grudnia 2019 r. w Hrádku nad Nysą odbyło się działanie czeskiego partnera w ramach projektu pn. „Droga do gwiazdy - konkurs choinek”.

Kolejne projekty ze środków zewnętrznych

18 Grudzień 2019

Z radością informujemy, że złożone w Euroregionie Nysa w Jeleniej Górze wnioski w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia, uzyskały 17 grudnia 2019 r. akceptację Komitetu Sterującego.

Informacja prasowa burmistrza Zittau

17 Grudzień 2019

Starania miasta Zittau o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025 niestety nie powiodły się. Mimo decyzji jury mamy nadzieję na utrzymanie i pogłębienie współpracy przy konkretnych projektach. Poniżej oficjalna notatka prasowa biura burmistrza Thomasa Zenkera.

Europejska Stolica Kultury 2025 - wyniki I etapu konkursu

11 Grudzień 2019

Już w najbliższy czwartek, 12 grudnia w Berlinie będzie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której ogłoszona zostanie lista niemieckich miast ubiegających się o tytuł  Europejskiej Stolicy Kultury 2025, zakwalifikowanych do drugiego etapu.

Kolej na trójstyku - wspólne oświadczenie władz

4 Listopad 2019

W ubiegłą sobotę w Porajowie doszło do niecodziennego wydarzenia. Po raz drugi w powojennej historii naszego regionu, w tej miejscowości zatrzymał się pociąg pasażerski relacji Liberec - Hradek nad Nysą - Zittau, a przedstawiciele miast, regionów i przewoźników pogranicza podpisali wspólne oświadczenie w sprawie kolei.

Międzynarodowe warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez TPD

17 Październik 2019

Międzynarodowa grupa dzieci i młodzieży kontynuuje w Świeradowie Zdroju projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie Nysa.

Warsztaty multiplikatorów

31 Październik 2019

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Świeradowie Zdroju Warsztaty multiplikatorów wymiany międzynarodowej. To spotkanie animatorów i działaczy organizacji, wspierających wymianę młodzieży w zakresie współpracy pozaszkolnej.

Europejska Stolica Kultury 2025

29 Październik 2019

Nasz przygraniczny partner, jakim jest miasto Zittau spełniło swoje zapowiedzi. Po przeprowadzonym w maju br. roku referendum obywatelskim, w którym aż 74,2 % oddających głos było na tak, małe saksońskie miasto dołączyło oficjalnie do wyścigu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2025.

Międzynarodowy Dzień Seniora w Hrádku

24 Październik 2019

11 października 2019 r. w Domu Kultury Beseda w Hrádku nad Nisou świętowano Międzynarodowy Dzień Seniora. Tegorocznym motywem przewodnim balu były bajki w związku z czym część uczestników pojawiła się w przebraniach.

3***Bruch Smaki Regionu

18 Październik 2019

W niedzielę, 13 października w godzinach popołudniowych w Ośrodku Rekreacyjnym nad jeziorem Kristýna w Hradku nad Nysą odbyło się wspólne biesiadowanie podczas spotkania mieszkańców pogranicza Polski, Niemiec i Czech.

XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów - Oldřichov

7 Październik 2019

5 października 2019 r. w ramach polsko – czeskiego projektu „Jedność w różnorodności Trójstyku” odbył się w Kopaczowie XVIII Europejski Odpust Ekumeniczny Kopaczów – Oldřichov – integracyjna uroczystość dla mieszkańców trójstyku.

Zakończenie nyskiego projektu

19 Wrzesień 2019

W Hartau k. Zittau odbyło się spotkanie zamykające kolejną edycję projektu Nysa - rzeka, która nas łączy .

Nabór wniosków o ujęcie zadań w GPWT

10 Wrzesień 2019

Na podstawie Zarządzenia Nr 152/2019 Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z dnia 5.09.2019 r. w sprawie wprowadzenia Gminnego Programu Współpracy Transgranicznej w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji ogłasza nabór Wniosków o ujęcie zadań w Gminnym Programie Współpracy Transgranicznej (GPWT) oraz zaplanowanie środków na ich realizację w budżecie gminy na rok 2020.

Smart Integration

24 Czerwiec 2019

W ubiegły wtorek (18 czerwca), w Muzeum Śląskim w Görlitz, odbył się Konwent dolnośląsko-saksońskich gmin przygranicznych zorganizowany przez Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu "Smart Integration", który ma na celu pogłębienie współpracy administracyjnej we wszystkich aspektach planowania przestrzennego i rozwoju regionalnego w obszarze wsparcia.