Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli, dwie szkoły podstawowe, cztery zespoły (szkoła podstawowa i gimnazjum) i jedno gimnazjum. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Festyn Rodzinny „Czas na Zdrowie” i Polska Biega

23 Maj 2017

20 maja, na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni, odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Czas na Zdrowie" połączony z krzewieniem kultury fizycznej Polska Biega. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, Rad Osiedlowych z Trzcińca i Zatonia oraz pani wiceburmistrz Moniki Oleksak.

Wspaniały Jubileusz

23 Maj 2017

W tym roku kolejna szkoła z terenu Miasta i Gminy Bogatynia obchodzi swój dostojny jubileusz. 22 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji 55-lecia istnienia początkowo Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka, później Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni.

Gminne Potyczki Matematyczne

17 Maj 2017

16 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni odbyły się Miejsko-Gminne Potyczki Matematyczne klas III szkół podstawowych miasta i gminy Bogatynia.