Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Ostatnia „Kuratorka”

8 Październik 2019

W dniach od 26 do 28 września 2019 r. odbyła się prawdopodobnie ostatnia (komandor rajdu ma ponad 80 lat), 45. edycja Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej, czyli tzw. „Kuratorka”. To jedna z najbardziej cenionych imprez turystyki kwalifikowanej na terenie województwa dolnośląskiego, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Gospodarzem tegorocznego rajdu były Kowary, gdzie spotkali się wszyscy zawodnicy na uroczystym zakończeniu.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

7 Październik 2019

W piątek, 4 października, w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Do tego zaszczytnego grona dołączyły trzy klasy pierwsze. Aktu pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Beata Wiśniewska.

"My pierwszaki jesteśmy już uczniami"

27 Wrzesień 2019

W czwartek 26 września pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 1 wstąpili w szeregi społeczności „Jedynkowiczów”.

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

7 Sierpień 2019

Kolejna edycja akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia za nami. W wyjeździe do Kijowa uczestniczyli aktualni uczniowie i absolwenci szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni: Mikołaj Onyszko, Mateusz Bogusiewicz, Kaja Mruk, Karolina Głuchan, Agnieszka Chojnacka, Wojciech Janowski, Mateusz Użarowski, Damian Kącki i Maciej Śloderbach. Opiekunem była Leokadia Kołodyńsk-Zysk, ze wsparciem Witolda Zagrodnego z Lubiatowa.