Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

„#Komórkomania”

21 Styczeń 2019

23 stycznia w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz
24 stycznia w godzinach od 13.30 do 18.00
W budynku Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni
(ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego 5)
odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w Krzyżowej

7 Styczeń 2019

W dniach 17-20 grudnia, w miejscowości Krzyżowa, uczniowie klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju wraz z uczniami ze szkoły w Ostritz (Schkola), wzięli udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

Dorota Czarnecka - nauczycielem na medal

7 Styczeń 2019

19 grudnia 2018 r. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni najlepsi nauczyciele na Dolnym Śląsku. Organizatorem i inicjatorem plebiscytu była „Gazeta Wrocławska”.