Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Święto Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju

27 Listopad 2018

Od 19 do 23 listopada były realizowane w naszej szkole działania w ramach tygodniowego projektu Święto Pluszowego Misia pod hasłem „Misie i niedźwiedzie na ścieżce czytelniczej, medialnej, zdrowotnej i ekologicznej”, który opracowała bibliotekarka pani Danuta Tomczuk.

Warsztaty z Domem Pomocy Społecznej i Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia

23 Listopad 2018

16 listopada odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej "Jędrek" i Powiatowego Ośrodka Wsparcia. Były to warsztaty włączające i integrujące uczniów i środowisko lokalne.

Październik 2018 Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

6 Listopad 2018

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku był to jeden dzień, a od 2008 r. - cały październik.