Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski

11 Kwiecień 2019

3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI SP. W zmaganiach na mistrza mowy polskiej brali udział uczniowie szkół z naszej gminy.

XVI Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

9 Kwiecień 2019

4 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju odbył się etap powiatowy XVI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół podstawowych pod hasłem "Ochrona Przyrody w Polsce". Przybyłych powitała dyrektor szkoły pani Joanna Karkowska.

XIV Przegląd Wierszy Poety Dziecięcego

2 Kwiecień 2019

29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. PCK w Opolnie Zdroju odbył się XIV Międzyprzedszkolny i Międzynarodowy Przegląd Wierszy Poety Dziecięcego.