Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Praktyczny TIK - Olimpiady, Festiwale

13 Czerwiec 2018

Od października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Działoszynie, Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju i Szkoły Podstawowej w Porajowie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych z projektu "Praktyczny TIK" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach RPO WD na lata 2014-2020.
W ramach podsumowania efektów pracy na poszczególnych zajęciach uczniowie wzięli udział w olimpiadach i festiwalach. Wszystkie olimpiady i festiwale odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

Drzwi Otwarte w Liceum w Bogatyni

4 Czerwiec 2018

28 maja odbyły  się Drzwi Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym w Bogatyni. Gimnazjaliści z terenu Miasta i Gminy Bogatynia, którzy tego dnia odwiedzili bogatyński ogólniak mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, poznać uczniów i nauczycieli, ale również wysłuchać prezentacji o szkole czy obejrzeć występy artystyczne oraz lekcje pokazowe w gabinetach przedmiotowych.

Dzień otwarty dla Rodziców

4 Czerwiec 2018

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców zainteresowanych ofertą edukacyjną szkoły na Drzwi Otwarte.
Zapraszamy we wtorek 5 czerwca od godziny 16:00.