Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Bieg "Tropem Wilczym"




Bieg "Tropem Wilczym"

3 Marzec 2020

W niedzielę, 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na bogatyńskim zalewie odbyła się VIII edycja ogólnopolskiego biegu "Tropem Wilczym".

Po oficjalnym otwarciu imprezy, odczytaniu listu Prezydenta RP, oraz wspólnym odśpiewaniu hymnu, wszyscy zgromadzeni zaproszeni zostali przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Adama Ignatowicza do udziału w biegu. Zorganizowano go na trzech dystansach, a wzięło w nim udział około 150 osób.

Pierwsi do rywalizacji stanęli najmłodsi sportowcy, którzy po pokonaniu 500 m trasy, na mecie otrzymali pamiątkowy medal oraz drobny poczęstunek. W tym czasie do rywalizacji szykowali się dorośli, którzy mieli do wyboru dwa dystanse: 1963 m - który ma wymiar symboliczny i nawiązuje do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, a także dystans dwa razy dłuższy - 3926 m. Oba biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zawodnicy poza rywalizacją sportową, pamiętali również o patriotycznych emblematach: koszulkach i flagach, które towarzyszyły im podczas biegu. Bogatynia jako jedno z wielu miast Polski sprawiła, że bieg "Tropem Wilczym" stał się wielkim świętem, honorującym i upamiętniającym żołnierzy wyklętych.

Zwycięzcami bogatyńskiego biegu zostali:

Kategoria "Kobiety":

miejsce I - Ewelina Krawiec,

miejsce II - Ewa Kamińska,

miejsce III - Edyta Cichosz.

Kategoria "Mężczyźni":

miejsce I - Daniel Firlet,

miejsce II - Tomasz Olejnik,

miejsce III - Sebastian Krawiec.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Na wszystkich uczestników czekała gorąca grochówka, kawa i herbata. Każdy startujący otrzymał także dyplom uczestnictwa, podpisany w artystyczny sposób, przez mistrza kaligrafii Adama Kusiaka.

Organizatorzy kierują podziękowania za pomoc do Straży Miejskiej i OSP w Bogatyni a uczestnikom za przybycie. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo przygotowanego przez Telewizję Bogatynia

« Kwiecień »
pn wt sr cz pt so nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3