Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności / Projekt grantowy „Zielona ławeczka”
Projekt grantowy „Zielona ławeczka”

28 Luty 2020

Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w IV edycji projektu grantowego „Zielona ławeczka” . W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miasta powyżej 10 tys. mieszkańców.

Do projektu zgłaszają się co najmniej 5 osobowe zespoły sąsiedzkie. Przygotowują one projekt aranżacji danego terenu, a następnie prowadzą spotkania i rozmowy z mieszkańcami swojego osiedla. Po konsultacji mogą złożyć wniosek, w którym przedstawią swoje pomysły.  

Projekty zespołów, które uzyskają najwyższą ocenę sędziów, otrzymają od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno - rzeczowy o maksymalnej wartości do 1600 zł. Na grant składa się dofinansowanie oraz nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Kolejnym krokiem jest już urządzenie nowego, zielonego zakątka.
Przez cały czas trwania projektu uczestnicy mogą korzystać z pomocy ekspertów z Katedry Architektury Krajobrazu oraz Katedry Sztuki Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Proces komunikacji uczestników z organizatorem odbywa się drogą internetową.

Termin składania projektów mija 17 maja 2020 r.  

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie zielonalaweczka.pl
oraz u koordynatora projektu:
Łukasza Mikowski-Feret
tel.: 507 006 579
mail: laweczka@fundacjabos.pl