Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności / Projekt edukacyjny "Tradycyjny sad"
Projekt edukacyjny "Tradycyjny sad"

28 Luty 2020

Fundacja Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego "Tradycyjny sad" . Beneficjentami programu są szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Projekt polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych oraz na stworzeniu minisadu składającego się właśnie z tych drzew.

150 szkół, które stworzą najlepsze projekty mini sadu owocowego otrzyma od Fundacji BOŚ grant na zakup starych odmian śliw i materiałów potrzebnych do prac.

Celem projektu "Tradycyjny sad" jest upowszechnienie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko. Udział w projekcie to szansa na ratowanie starych odmian drzew, a w konsekwencji zwiększenie różnorodności biologicznej na ziemiach polskich.

"Tradycyjny sad" to niezwykła szansa dla uczniów i nauczycieli na uczestniczenie w nowoczesnym projekcie wychodzącym poza ramy nauczania programowego i pozwalającym na zdobyciu dodatkowej wiedzy i umiejętności.

Termin rejestracji zespołów mija do 15 marca 2020 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.tradycyjnysad.pl
oraz u koordynatora projektu:
Marta Wilczak-Klimaszewska
tel: 507 006 579
tradycyjnysad@fundacjabos.pl

Pomoce projektowe i przydatne informacje również  <tutaj>