Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / WOŚP 2020 - Przeżyjmy to jeszcze raz!
WOŚP 2020 - Przeżyjmy to jeszcze raz!

21 Styczeń 2020

W mieście i gminie Bogatynia mieszkańcy wiedzą o tym, że pomaganie jest dziecinnie proste, dlatego wszyscy razem  graliśmy dla dzieci małych i bez focha. 12 stycznia br. podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało 70 odpowiedzialnych, pełnych wigoru, zaangażowania i wrażliwości wolontariuszy o wielkich, gorących pełnych miłości serduszkach, sercach, i serduchach.

Zaprosiliśmy Państwa do Fitness Świata „AGA” na spinning, pilates, zumbę, ABT, siłownię… Ochotnicza Straż Pożarna w Bogatyni zaprezentowała samochody, sprzęt ratowniczy oraz zaprosiły na spotkanie z urzekającymi psami ratownikami, które popisując się swoimi umiejętnościami wzbudzały podziw i zainteresowanie. Trzeba przyznać, że czworonożni przyjaciele prezentowali się jak zawsze znakomicie.

Na ekstremalne spotkanie z samochodami terenowymi, quademi…zaprosiło Stowarzyszenie 4x4 OFF-ROAD TEAM Bogatynia. Nietuzinkowe auta o potężnych kołach i specjalnych oponach, jazda po trudnym terenie, a wszyscy roześmiani od uch do ucha - to niezapomniany widok i moc wrażeń nie do opisania. Trzeba przyznać, że było co podziwiać.

Te niecodzienne spotkania na „trawnikowo-chodnikowym torze” przy PSP i BOK robiły wrażenie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Warkot silników był wymarzonym klimatem aby potrzymać kierownicę, przejechać się, usiąść w wozie strażackim, zobaczyć jak jest wyposażony, obejrzeć i poznać sposób działania sprzętu ratującego zdrowie i życie ludzkie. Można było obejrzeć prezentacje umiejętności naszych czworonożnych przyjaciół, dotknąć, pogłaskać pochwalić, spojrzeć psu w pełne miłości oczęta, a na koniec zapytać niemalże o wszystko.

I choć wszystko to działo się pod osłoną nieba dzięki słodziuchnym ciastom i ciasteczkom, bułeczkom z cynamonem, wyśmienitym muffinom, gorącej herbacie, grzanemu winu…i oczywiście gorącym sercom orkiestrowych przyjaciół atmosfera sympatii i wzajemnej współpracy kwitła, zaś puszki kwestarskie w mgnieniu oka wypełniały się po brzegi „Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”

Przygotowaliśmy również kiermasz rozmaitości, czyli „Pchli Targ”, na którym prezentowaliśmy całe mnóstwo niezwykle oryginalnych cudeniek, czyli ręcznie wykonanych pięknych, małych i dużych, kolorowych śliczności, fascynujące książki z przeszłością w ramach „Kiermaszu Książki”. Ponadto można było spotkać się z Adamem Kusiakiem Mistrzem Kaligrafii, który jak zawsze pisał i rysował z WOŚP-em „coś szczególnego dla kogoś szczególnego”. Stowarzyszenia „Amazonki”i „Amarylis” z czarującym uśmiechem i radością kusiły zniewalającą ferią barw, bogactwem smaków i aromatów ciast.

Przedstawiliśmy również program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży, a w nim m.in.: aranżacje wokalne i taneczne. Tuż po występach, odbyła się niepowtarzalna licytacja wartościowych przedmiotów, rewelacyjnych gadżetów, nietuzinkowych karnetów oraz Złotego Serduszka. Tutaj każdy wypatrzył coś dla siebie.

Zwieńczeniem 28. Finału WOŚP było oczekiwane „światełko do nieba” ufundowane przez Firmę „ASTAR” Andrzeja Szredera, które w tym roku, w trosce o zdrowie ludzi i zwierząt, a także środowisko naturalne rozbłysło na scenie Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Zaznaczyć trzeba, że do licytacji przeznaczony był również karnet na odpalenie „Światełka do nieba”, który wylicytowało Stowarzyszenie „Silne Kobiety Bogatyni”.

Przybliżona kwota zebrana przez Sztab 28. Finału WOŚP nr 1010 w Bogatyni to: 93 000,00

KOCHANI,

Dziękujemy za piękną, pełną wzajemnego szacunku, miłości i tolerancji orkiestrową niedzielę. Dzięki takim chwilom świat jest jeszcze piękniejszy. W imieniu naszego Sztabu nr 1010 w Bogatyni i całej  Fundacji WOŚP pragniemy bardzo, bardzo gorąco podziękować za Państwa zaangażowanie. Dzięki Państwa uczestnictwu wiemy, że będzie można zrealizować mnóstwo pomysłów, które wesprą polską medycynę dziecięcą.

 

 

 

« Luty »
pn wt sr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1