Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / "Dzieci do władzy" czyli Spotkanie Noworoczne u Burmistrza Zittau
"Dzieci do władzy" czyli Spotkanie Noworoczne u Burmistrza Zittau

10 Styczeń 2020

W czwartek 9 stycznia grupa uczniów ze szkół podstawowych w Działoszynie, Opolnie oraz z bogatyńskiej "Piątki", wraz z panią Wiceburmistrz ds. Polityki Regionalnej Bożeną Wojciechowską udała się do Zittau, gdzie odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne u Burmistrza, tym razem pod hasłem "Dzieci do władzy".

Jak na Nowy Rok przystało nie obyło się bez okolicznościowych przemówień oraz złożenia życzeń przez Thomasa Zenkera - burmistrza Zittau, Bożenę Wojciechowską oraz wicestarostę Hradka Pawła Farskiego.

Dla uczniów przygotowano dziewięć konkurencji, między innymi sprawnościowych, ćwiczących integrację oraz komunikację w grupie, ale też sprawdzających wiedzę o regionie oraz znajomość języka obcego. Utworzono trójnarodowe grupy, które zaliczały poszczególne stacje zadaniowe. Na wielkie uznanie zasługuje to, w jaki sposób uczniowie komunikowali się ze sobą, nie znając się na co dzień i używając różnych języków. W ruch poszły zatem smartfony, translatory, a kiedy wymagała tego sytuacja, również ręce i nogi. Każdy sposób okazał się dobry, aby osiągnąć komunikacyjny cel, a przy tym dobrze rozwiązać zadanie.

Na koniec, reprezentujący tego dnia władzę w Zittau król, podsumował i ogłosił wyniki i obdarował wszystkich uczestników słodyczami. Kolejne spotkanie już za rok.

foto: Roman Sedlaček