Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Zmiany w kierownictwie Policji
Zmiany w kierownictwie Policji

9 Styczeń 2020

8 stycznia burmistrz Wojciech Błasiak uczestniczył w uroczystości pożegnania dotychczasowego i powołania nowego komendanta bogatyńskiej Policji.

Komisariat Policji w Bogatyni ma nowego komendanta. Podkom. Piotr Grześków zastąpił na stanowisku asp. szt. Jarosława Samelskiego, który  7 stycznia br., po blisko 29 latach służby, odszedł na emeryturę. Nowy komendant służbę w Policji pełni od 2003 roku. Pracował w Komisariacie Policji w Pieńsku oraz w Posterunku Policji w Węglińcu, zarówno w pionie kryminalnym jak i dochodzeniowo-śledczym, a przez ostatnich 11 lat na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu, początkowo jako zastępca dyżurnego, a następnie, przez ostatnich 7 lat, jako Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Burmistrz Wojciech Błasiak podziękował za współpracę byłemu komendantowi, pogratulował objęcia stanowiska jego następcy i zadeklarował wsparcie.

Uroczystego przekazania obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Bogatyni dokonał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu mł. insp. Adam Łachacz, w obecności zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Bogatyni asp. szt. Jerzego Kuźby oraz policjantów i pracowników.