Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami"
Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami"

20 Grudzień 2019

17 grudnia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach polsko-czeskiego projektu "Jedność w różnorodności Trójstyku" odbyły się międzynarodowe Warsztaty artystyczne "Ponad podziałami" osób niepełnosprawnych.

Beneficjentami minionego działania byli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Jędrek", uczestnicy zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury wraz z rodzinami, Członkowie Kół TPD działających w Bogatyni oraz przedstawiciele organizacji społecznych z Hrádka nad Nisou, Liberca i Zittau.

Grupie 70 osób wsparcia przy stanowiskach udzielali instruktorzy. Spotkanie miało charakter warsztatowy, w jego ofercie znalazło się 5 stanowisk warsztatowych wyposażonych w materiały i gadżety świąteczne, przy których uczestnicy wykonywali stroiki, domki z orzechów, skrzaty z tkaniny i filcu, wałki stanowiące ochronę przeciw przeciągom, zdobione pierniki, stroiki na plastrach drewna, wiszące domki na drzwi, choinki rustykalne oraz drewniane bombki z napisem Wesołych Świąt.