Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Kolejne projekty ze środków zewnętrznych
Kolejne projekty ze środków zewnętrznych

18 Grudzień 2019

Z radością informujemy, że złożone w Euroregionie Nysa w Jeleniej Górze wnioski w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska - Saksonia, uzyskały 17 grudnia 2019 r. akceptację Komitetu Sterującego.

Mowa o dwóch projektach: pierwszym pn. "Tworzenie sieci wsparcia w Euroregionie Nysa na rzecz osób dotkniętych przemocą w rodzinie", opracowanym we współpracy z miastem Zittau na łączną kwotę 23 419,20 euro oraz drugim pn. "Zdrowo międzynarodowo w rodzinie trójstyku", zawierającym wspólne działania Klubu Puszystych z Bogatyni oraz niemieckiej organizacji kobiet Demokratischer Frauenbund - Frauen- und Familienzentrum z Zittau, na ogólną kwotę 3 614,35 euro. Oba projekty zostały opracowane przy współudziale Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji. Ponadto, Wydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji opracował i złożył, wspólnie z miastem Hradek n. N., wniosek projektowy z Funduszu Mikroprojektów Republika Czeska - Polska pn. "Zagospodarowanie zdegradowanej przestrzeni publicznej w Bogatyni "Miejskie łąki" na łączną kwotę 34 994,50 zł. Wniosek oczekuje jeszcze na decyzję Komitetu Sterującego.

Wydział Współpracy z Zagranicą i Promocji opracował i zrealizował w ostatnim czasie trzy projekty w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, w ramach których w październiku odbyły się "Warsztaty przyrodnicze" w Świeradowie Zdroju - wartość projektu 8 844 zł, realizowany przez TPD Międzyszkolne Koło w Bogatyni (udział uczniów ze Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju) oraz "Warsztaty przyrodnicze" w Świeradowie Zdroju, w których udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Porajowie - łączna kwota projektu 14 230 zł. Również w październiku odbyły się "Warsztaty dla multiplikatorów wymian międzynarodowych" z Polski, Czech i Niemiec - wartość projektu 6 952 zł.

Przypominamy, że obecnie realizowany jest projekt "Jedność w różnorodności Trójstyku", którego łączna wartość wynosi 11 983,49 euro, finansowany ze środków UE w ramach Funduszu Mikroprojektów Republika Czeska - Polska. W fazie opracowania i przygotowania są kolejne dwa wnioski. Dotyczą one projektu wspierającego współpracę transgraniczną przedszkoli oraz projektu pn. "W drodze do kultury Trójstyku", współfinansującego wspólne, cykliczne działania na pograniczu.