Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Dwa złota i brąz dla badmintonistów z "Trójki"

Dwa złota i brąz dla badmintonistów z "Trójki"

3 Grudzień 2019

Bogaty w sukcesy tydzień zaliczyli młodzi badmintoniści ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni. W zakończonych Drużynowych Mistrzostwach Województwa zdobyli 3 medale w tym aż 2 złote. Aby pojechać na taki finał, trzeba w swojej strefie wywalczyć co najmniej 3 miejsce.

Na finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie (taka jest pełna nazwa tych zawodów dla klas 7-8 ), które odbyły się 27 listopada we wrocławskiej hali sportowej Hasta La Vista, przyjechało 12 zespołów. Podzielono je na 4 grupy i rozlosowano po 3 zespoły do każdej z nich. W grupach grano "każdy z każdym", a dalej wychodziły po 2 najlepsze. Nasi zawodnicy trafili do grupy, gdzie oba mecze gładko wygrali po 3:0. Oto tabela:

następnie półfinał: SP 3 Bogatynia - SP 1 Szklarska Poręba 3:0,
oraz finał: SP 3 Bogatynia - SP 5 Szklarska Poręba 3:2 !!!
Jest to niesamowite bo na strefie przegrali z nimi 0:3.

Drużyna SP 3 Bogatynia zagrała w składzie: Kacper Krawczyk, Wojciech Pająk i Łukasz Medycki.
Opiekunami zawodników są Stanisław Nowak i Jakub Zdybel.

W marcu zawodnicy pojadą na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych do Białegostoku.

11. SP Złoty Stok, SP 3 Góra

Kolejne medale przywieźli nasi młodsi zawodnicy i zawodniczki. Dwa dni później, 29 listopada, odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych klas 4-6 pod nazwą "Wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w Badmintonie". Do zawodów dziewcząt zgłosiło się 11 drużyn. Nasze trafiły do grupy poniżej:

Potem półfinał: SP 3 Bogatynia - SP 36 Wrocław 3:1
i finał: SP 3 Bogatynia - SP Smolec 3:0 !!!

Nasze złote dziewczyny zagrały w składzie: Oliwia Grass, Hanna Krawczyk i Hanna Gorczyca.
Trenerami dziewcząt są Jakub Zdybel i Stanisław Nowak.

W marcu 2020 również pojadą na Mistrzostwa Polski.

11. SP 1 Kamieniec Ząbkowicki

Miłą niespodziankę sprawili chłopcy, którzy zdobyli brązowe medale. W grupie było tak:

Grupa D

SP 4 Wrocław X 3:2 3:2 4 6:2 I
SP 3 Bogatynia 2:3 X 3:0 2 5:3 II
SP Chobienia 2:3 0:3 X 0 2:6 III

Potem ćwierćfinał: SP Kaczorów - SP 3 Bogatynia 2:3
Półfinał: SP 6 Jelenia Góra - SP 3 Bogatynia 3:0
i mecz o 3 miejsce: SP 44 Wrocław - SP 3 Bogatynia 1:3 !!!

Drużyna chłopców zagrała w składzie: Mikołaj Zdybel, Borys Remian, Krzysztof Soroczyński.
Opiekunami i trenerami zawodników są Jakub Zdybel i Stanisław Nowak.