Jesteś tutaj: Strona główna / URZĄD / Komunikaty / Ważna informacja dla rolników
Ważna informacja dla rolników

3 Grudzień 2019

Informacja o możliwości usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatyni informuje, że zamierza wystąpić do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z wnioskiem o przyznanie dotacji na realizację zadania związanego z przedsięwzięciem w zakresie transportu oraz odzysku lub unieszkodliwiania odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach oraz typu Big Bag.

W związku z powyższym prosimy rolników posiadających odpady pochodzące z działalności rolniczej o wypełnienie wniosku wraz z załącznikami i złożenie w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 1 w terminie od 3 do 9 grudnia 2019 r.

Planowany odbiór odpadów odbędzie się do końca II kwartału 2020 roku, w związku z czym prosimy o uwzględnienie w składanych wnioskach zakładanych ilości w/w odpadów powstałych do tego momentu.

W ramach programu nie przewiduje się odbioru włókniny używanej przy produkcji warzyw, opakowań po środkach ochrony roślin i beczek.

WAŻNE:
Zadanie będzie realizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni tylko w przypadku otrzymania dotacji ze środków NFOŚIGW.

Dodatkowe informacje można uzyskać w w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UMiG - pokój nr 6 lub pod numerem telefonu 75 77 25 387.

-------------------------------
Załącznik <tutaj>