Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Dzień Klubowicza IZIS
Dzień Klubowicza IZIS

6 Listopad 2019

24 października 2019 r. w Mulifunkcjonalnym Centrum Trójstyku obchodziłyśmy Dzień Klubowicza. Wehikuł czasu przeniósł nas do nostalgicznych czasów dzieciństwa.

Taka była nasza młodość - PRL-owski wspomnień czar. W przygotowanym programie artystycznym powiało sentymentalizmem, gościnnością i wspomnieniami. Była to podróż do czasów minionej epoki, mimo wielu jej absurdów. Na początku zabrzmiało - Polską kroniką filmową, sygnałami dzienników telewizyjnych i słowami:
Witamy Was Drodzy Obywatele i Towarzysze! Ludzie Kochani, Rodacy!

Inscenizacja piosenki - „Budujemy nowy dom” i teksty nawiązujące do stylu minionej epoki bawiły zebranych. Wprowadziły w wesoły nastrój, trochę nostalgiczny, bo przecież nawiązywał do czasów młodości wielu uczestników imprezy. W zderzeniu minionej i obecnej epoki stwierdzono, że każde pokolenie chce zmieniać świat, a my dzisiaj chcemy się bawić. Na pewno nudno nie będzie.

I nie było!

Ducha minionej epoki przypomniały również rekwizyty. Ozdobą były plakaty PRL-owskie, kartki żywnościowe, medale i goździki. Był też wyjątkowy pokaz mody. Panie, jak zwykle, pokazały klasę reprezentując modę lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W konkursie, na klubową Miss PRL-u, zwyciężyła Anna Kubiak. Na stołach królował żurek z kiełbasą, jajka w majonezie, śledzie i trunki rodem z PRL-u.

Zespół muzyczny zaśpiewał piosenki, które można uznać za perełki minionej epoki. W repertuarze: Nie wrócą te lata, Gdzie się podziały tamte prywatki, Staruszek świat, Zielone wzgórza nad Soliną, Gdy mi ciebie zabraknie, Złoty pierścionek, To był świat w zupełnie starym stylu, Zespół taneczny rozpoczął zabawę tańcem cza-cza-cza.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca burmistrza Bożena Wojciechowska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Mariola Danielewska, naczelnik Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji Mirosław Drewniacki, dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka, dyrektor Publicznej Biblioteki Adam Balcer, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Jolanta Medycka, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Maria Orlińska, prezes Gminnego Zakładu Mienia Komunalnego Katarzyna Bartkowiak, prezes Klubu Puszystych Aneta Kempska, przewodnicząca Sekcji Emerytów ZNP Zofia Werżanowska i zastępca Teresa Pilipionek, księgowa Elżbieta Prądzyńska oraz sympatycy klubu.

Podziękowania za prowadzenie warsztatów otrzymali: Maria Buczkowska - warsztaty muzyczne, Mirosław Bzowski - warsztaty taneczne, Agnieszka Milintowicz-Walczak zajęcia rekreacyjno-sportowe, Sylwia Osińska za pomoc w promocji klubu. Podziękowania otrzymała Danuta Brzezińska za długoletnie prowadzenie księgowości klubu.

Życzenia dalszej owocnej działalności klubu złożyła wiceburmistrz Bożena Wojciechowska w imieniu własnym i burmistrza Wojciecha Błasiaka.

To była udana, wesoła zabawa. Na pewno w pamięci pozostaną piękne wspomnienia, bo przywołują lata naszej młodości.

Dziękujemy Marcinowi Woronieckiemu za muzyczną oprawę w klimacie epoki PRL-u.

tekst: Wanda Trojanowska