Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Uczeń SP nr 5 stypendystą Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego
Uczeń SP nr 5 stypendystą Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

4 Listopad 2019

Dzięki kontynuacji inicjatywy podjętej przez Patrona Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, której celem jest pomoc uczniom ostatnich klas szkół podstawowych, prezes zarządu fundacji Andrzej Dobrowolski, w porozumieniu z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni Arturem Oliaszem, wytypował Szkołę Podstawową nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni do otrzymania stypendium.

 

Stypendium przyznawane jest uczniom z regionu jeleniogórsko-legnickiego, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce lub sporcie, a są w trudnej sytuacji materialnej. I tak Rada Pedagogiczna wraz z Radą Rodziców wytypowała ucznia klasy VIII Michała Mielcarka.

Uroczyste wręczenie certyfikatu stypendialnego odbyło się 30 września 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Wręczenia dokonał Prezydent RP i jednocześnie przewodniczący Rady Stypendialnej Fundacji Aleksander Kwaśniewski oraz Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

W imieniu stypendysty i własnym dziękuję prezesowi fundacji Andrzejowi Dobrowolskiemu oraz wiceprzewodniczącemu Arturowi Oliaszowi za udzielone wsparcie w dalszym procesie edukacji Michała.

Małgorzata Turkiewicz-Baczmańska
Dyrektor SP nr 5 w Bogatyni