Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Międzynarodowe warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez TPD
Międzynarodowe warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez TPD

17 Październik 2019

Międzynarodowa grupa dzieci i młodzieży kontynuuje w Świeradowie Zdroju projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Euroregionie Nysa.

W dniach 9-11 października Świeradów Zdrój stał się doskonałym miejscem na praktyczną realizację treści ekologicznych. Centrum Edukacji Ekologicznej uświadomiło uczniom znaczenie przyrody w Górach Izerskich, podobnie jak zajęcia w Nadleśnictwie Świeradów Zdrój. Spacer ścieżką dydaktyczną na Zajęcznik i wjazd koleją gondolową na Stóg Izerski w pełni pokazał piękno naszych gór.

Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach rekreacyjnych na basenie. Głównym celem spotkania była integracja kulturowa i poznanie walorów krajoznawczych Gór Izerskich. Wszyscy mieli okazję rozwijania umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Dzięki takim spotkaniom młodzież może uczyć się otwartości i zrozumienia oraz poszanowania różnic kulturowych, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak przeciwdziałać przemocy i agresji wśród młodzieży.

Warsztaty przyrodnicze zostały zorganizowane przez TPD Międzyszkolne Koło w Bogatyni przy współudziale Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji UMiG w Bogatyni.

Projekt realizowany był w obszarze pozaszkolnej współpracy w ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

foto: SP Opolno Zdrój