Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Warsztaty multiplikatorów




Warsztaty multiplikatorów

31 Październik 2019

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Świeradowie Zdroju Warsztaty multiplikatorów wymiany międzynarodowej. To spotkanie animatorów i działaczy organizacji, wspierających wymianę młodzieży w zakresie współpracy pozaszkolnej.

Głównym celem tego projektu jest kontynuowanie współpracy dzieci i młodzieży w obszarze pogranicza PL-D-CZ. Warsztaty miały charakter prezentacji organizacji i ich dobrych praktyk, realizowanych w ramach współpracy przygranicznej. Głównym punktem tego spotkania był, prowadzony przez pedagoga-trenera, warsztat w zakresie komunikacji i integracji oraz współpracy w zespole.

Duże zainteresowanie wzbudziły warsztaty piernikowe, podczas których każdy z uczestników mógł zdobić kolorowo lukrowane, przedświąteczne pierniki.

Warsztaty zostały zorganizowane przez TPD Międzyszkolne Koło w Bogatyni przy współudziale Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji UMiG w Bogatyni.

Projekt ten realizowany był w obszarze pozaszkolnej współpracy, w ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu Nysa.