Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / 3***Bruch Smaki Regionu
3***Bruch Smaki Regionu

18 Październik 2019

W niedzielę, 13 października w godzinach popołudniowych w Ośrodku Rekreacyjnym nad jeziorem Kristýna w Hradku nad Nysą odbyło się wspólne biesiadowanie podczas spotkania mieszkańców pogranicza Polski, Niemiec i Czech.

Smaki regionu to spotkanie w drodze do stolicy kultury 2025, do której pretenduje miasto Zittau. Była to okazja do bliższego poznania się Czechów, Polaków i Niemców.

Podczas wspólnej degustacji regionalnych potraw i różnorodnych specjałów kulinarnych z sąsiedzkiej kuchni można było delektować jej różnorodne smaki i zrelaksować się przy rytmach rockowej muzyki.

W trakcie spotkania zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne podczas, których uczestnicy uczyli się marynować kiełbasę w zalewie octowej, przygotowanej według receptury i zasad tradycyjnej kuchni czeskiej tzw. utopelec.

Kolejne spotkanie planowane jest na 30 listopada w Sieniawce w świetlicy wiejskiej; organizowane będzie przy współudziale sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Wydziału Współpracy z Zagranicą i Promocji UMiG w Bogatyni. Już dziś serdecznie zapraszamy.