Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Ostatnia „Kuratorka”
Ostatnia „Kuratorka”

8 Październik 2019

W dniach od 26 do 28 września 2019 r. odbyła się prawdopodobnie ostatnia (komandor rajdu ma ponad 80 lat), 45. edycja Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej, czyli tzw. „Kuratorka”. To jedna z najbardziej cenionych imprez turystyki kwalifikowanej na terenie województwa dolnośląskiego, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Gospodarzem tegorocznego rajdu były Kowary, gdzie spotkali się wszyscy zawodnicy na uroczystym zakończeniu.

 

Pokonanie wyznaczonej trasy to tylko jedno z wymagań stawianych przed uczestnikami. Młodzi turyści musieli również posiadać odpowiednie wyposażenie turystyczne, wykazać się wiedzą krajoznawczą i przyrodniczą, a także zaprezentować program ogniskowy. Ocenie podlegało też zachowanie się drużyny na trasie i w schronisku. Podsumowanie wszystkich elementów decydowało o miejscu zespołu na danej trasie. W klasyfikacji generalnej rajdu spośród wszystkich drużyn wyłaniano zwycięzców i przyznawano puchary.

Bogatynię reprezentowały cztery drużyny, które doskonale poradziły sobie na trasie rajdu, zajmując następujące lokaty:

• na trasie nr 3  

I miejsce  zajęła drużyna ze szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Zuzanna Pająk, Anna Listkiewicz, Antonina Chojnacka, Martyna Fuławka, Sylwia Piechurska, Oliwia Piwowarska, Michał Fuławka, Bartosz Kołodziej, Tristan Temporale i Wojciech Pająk. Opiekunem zespołu była Aneta Dziurdź.

II miejsce  wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w składzie: Oliwia Jurewicz, Oktawia Zaremba, Zosia Adamczewska, Zosia Olejarz, Weronika Sułkowska, Majka Dudzińska, Karolina Płatkowska, Natan Bark i Miłosz Rusiecki. Opiekunem drużyny była Ewa Hołowińska.

• na trasie nr 4

I miejsce i puchar  otrzymała drużyna absolwentów i obecnych uczniów w składzie: Anna Dobrowolska, Paulina Jankowiak, Zofia Łyp, Monika Olejarz, Natalia Urban, Bartłomiej Piórkowski, Jakub Purzycki, Bartosz Zasadzki, Karol Ociepka, Agata Dżaman, Angelika Frankowska, Damian Bojarun, Wiktoria Pocztańska, Natalia Sala, Danial Otulak, Jakub Kozakiewicz, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 4. Opiekunkami drużyny były Anetta Adamska i Katarzyna Krawczenko.

Szczególne gratulacje należą się również Katarzynie Krawczenko, która otrzymała specjalny medal - podziękowanie od Zdzisława Gasza komandora rajdu za wieloletnią współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które, w niewielkim stopniu, oddadzą piękno i magię otaczającej nas przyrody oraz wspaniałą atmosferę panującą w trakcie rajdu.

tekst: Aneta Dziurdź