Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Międzynarodowe Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza
Międzynarodowe Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza

4 Październik 2019

18 września odbyły się VI Międzynarodowe Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza MiG Bogatynia. Uczestnikami byli niepełnosprawni należący do dwóch zaprzyjaźnionych stowarzyszeń: „Lebenshilfe” Goerlitz i TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni.

Spotkanie zaszczyciły swą obecnością panie - Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożena Wojciechowska oraz Sekretarz Gminy Bogatynia Agnieszka Gryszkiewicz.

W imieniu pana Burmistrza Wojciecha Błasiaka wystąpiła, życząc wielu sportowych wrażeń p. Bożena Wojciechowska, która dała sygnał do rozpoczęcia zawodów.

W tym roku zmieniono zasady gry, by pozwolić wszystkim dobrze się bawić, nie odczuwać presji walki o punkty i dać szansę również tym, dla których to trudne wyzwanie. Drużyny wymieszały swoje składy i tak w końcowym efekcie wszyscy okazali się wygrani.

W trakcie rozgrywek można było wypić kawę lub herbatę, którą podawały panie z TPD i zjeść kawałek ciasta (darowizna z GS Bogatynia, za którą uczestnicy dziękują panu Prezesowi Ireneuszowi Kropidłowskiemu).

Spotkanie integrujące dwie zaprzyjaźnione od kilkunastu lat grupy odbywało się w serdecznej atmosferze, umożliwiając bliższe poznanie poszczególnych osób, do czego służyły plakietki z imionami.

Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni, uczestnicy z ogromną radością przyjęli wiadomość, że obie drużyny zasłużyły na Puchar walcząc zgodnie z zasadami i w duchu sportowych zasad. Puchary z rąk pani Burmistrz Bożeny Wojciechowskiej odebrali przedstawiciele obu drużyn co wywołało wiele radości.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami, które podarowały zaprzyjaźnione Zakłady Pracy PGE GiEK Kopalnia i Elektrownia Turów. Jeszcze tylko wspólna fotografia i zasłużony obiad zakończył doroczne VI Zawody Gry w Kręgle o Puchar Burmistrza MiG Bogatynia.

Uczestnicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu tej sportowej imprezy.

tekst: Emilia Kurzątkowska