Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / "Na wsi najlepiej" - konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej
"Na wsi najlepiej" - konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej

8 Lipiec 2019

To już druga edycja konkursu, który ma na celu wyłonienie dwunastu najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. W zeszłym roku inicjatywa cieszyła się dużym powodzeniem. Konkurs "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej" ma na celu wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską.

 

 

- Polska wieś to wyjątkowe połączenie: tradycji, zróżnicowanej przyrody, smacznej kuchni, natury, spokoju i życzliwych ludzi. Staje się modnym kierunkiem podróży, a terminy w najlepszych gospodarstwach agroturystycznych, będących laureatami poprzedniej edycji, zarezerwowane są nawet rok wcześniej. Baza noclegowa i gastronomiczna wraz z ofertą uzupełniającą stale się rozwijają, ścigając światowe trendy  - mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do konkursu właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne organizacje turystyczne, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania.

Kandydatury można zgłaszać na stronie nawsinajlepiej.polska.travel  w następujących kategoriach:

- Wypoczynek u rolnika

- Wypoczynek na wsi

- Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi

- Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Następnie pracę rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą je w trakcie wizyt studyjnych blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej. Nie zabraknie w niej także przedstawicieli, mediów oraz izb branżowych. Finałowa konferencja połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

« Październik »
pn wt sr cz pt so nd
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 32 1 2