Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności / Dotacja na zmianę systemu ogrzewania
Dotacja na zmianę systemu ogrzewania

4 Lipiec 2019

Na podstawie uchwały nr XIV/84/19 Rady Miejskiej Bogatyni z dnia 05 Czerwca 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu udzielania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Bogatynia w ramach programu priorytetowego "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego"- Edycja II  Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadania związanego z ograniczeniem niskiej emisji poprzez zmianę systemu ogrzewania.

Do 31 lipca będzie trwać nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć polegających na zmianie systemu ogrzewania. Oznacza to, że mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia mogą skorzystać z programu i wymienić swój stary piec na nowe, ekologiczne źródła ciepła.

Program ma na celu przede wszystkim zmniejszenie zanieczyszczeń, a tym samym poprawę jakości powietrza. Ważne jest, aby złożyć kompletny i  prawidłowo wypełniony wniosek. Cała inwestycja musi być zakończona do dnia rozpoczęcia naboru, czyli do 8 lipca 2019 roku.

Wnioski można pobrać w budynku urzędu przy ul. 1 Maja 29 pokój 8 oraz ze strony www.bogatynia.pl. Nie dopuszcza się przy tym składania przedmiotowych wniosków za pośrednictwem internetu i faksu. Dotacja będzie przydzielana w wysokości do 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych. 

Wniosek wraz z załącznikami należy składać w terminie od 08.07.2019 do 31.07.2019 r. w formie papierowej na druku załączonym do ogłoszenia w UMiG w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 1 pokój nr 5 (kancelaria) w godzinach pracy urzędu.

DO POBRANIA:
Wniosek

Regulamin