Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Kalendarz imprez / Badania przesiewowe słuchu
Badania przesiewowe słuchu

12 Czerwiec 2019 - 14 Czerwiec 2019

W dniach od 12-14 czerwca 2019 w szkołach na terenie miasta i gminy Bogatynia zostaną przeprowadzone badania przesiewowe słuchu dla dzieci z klas I-III w ramach projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni", którego sponsorem jest Fundacja PGE.

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów na badania przesiewowe słuchu.

Badania odbędą się w dniach 12-14.06.2019
w godzinach od 9 do 16 w szkołach:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bogatyni

- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bogatyni

- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bogatyni

- Szkoła Podstawowa nr 5 w Bogatyni

- Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju

- Szkoła Podstawowa w Działoszynie

- Szkoła Podstawowa w Porajowie

Udział dziecka w badaniu jest bezpłatny.

Sponsorem projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni" jest Fundacja PGE.

Prof. Henryk Skarżyński z zespołem Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu zaprasza na przesiewowe badania słuchu.

Słuch, to jeden z najważniejszych zmysłów, którego sprawność ma decydujący wpływ na jakość komunikacji międzyludzkiej.

U dzieci zaburzenia słuchu mogą być przeszkodą w rozwoju mowy i w porozumiewaniu się z otoczeniem, mogą zakłócać harmonijny rozwój dziecka i powodować izolację.

Z badań przeprowadzonych przez Instytut wynika, iż co 5-6 dziecko ma różnego rodzaju problemy ze słuchem, a ponad 60 proc. rodziców uczniów, u których wykryto niedosłuch, nie podejrzewało, że ich dzieci mogą mieć tego typu problemy.

Jedną z możliwości zadbania o ten ważny zmysł i sprawdzenia, jak słyszą Wasze dzieci, jest wzięcie udziału w - stworzonym przez Światowe Centrum Słuchu, na bazie ponad 20 letniego doświadczenia w dziedzinie badań przesiewowych - Programie "Po Pierwsze Zdrowie".

Jak wygląda badanie:

W trakcie badania lekarze otolaryngolodzy, audiolodzy, foniatrzy i innych specjalności z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytutu Narządów Zmysłów przeprowadzają badania przesiewowe pod kątem wczesnego wykrycia wad słuchu oraz wideoskopowe badania kliniczne uszu, nosa, gardła i krtani.

Dzieci często mają okresowo gorsze słyszenie wywołane zaburzeniami przewodzenia dzwięków. Rodzice oraz nauczyciele powinni być szczególnie wrażliwi na nietypowe zachowanie się dziecka, zwłaszcza po przebytych przez nie infekcjach górnych dróg oddechowych, chorobach uszu. W takiej sytuacji należy zawsze skontrolować zdrowie dziecka.

Specjaliści z Centrum przeprowadzili już ponad 1 milion przesiewowych badań słuchu w Polsce i na świecie. Warto skorzystać z ich doświadczeń.

15 czerwca (sobota) w godzinach od 9:00 do 13:00 z badań słuchu będą mogli skorzystać również chętni mieszkańcy gminy. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Badania zostaną przeprowadzone przez specjalistów ze Światowego Centrum Słuchu przed Urzędem Miasta i Gminy w Bogatyni przy ulicy Daszyńskiego 1.

 

foto: shutterstock.com

« Sierpień »
pn wt sr cz pt so nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1