Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Doniosły jubileusz
Doniosły jubileusz

31 Maj 2019

W czwartek 30 maja w Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia istnienia tej instytucji. To doskonała okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z minionego półwiecza. Jak zaznaczali organizatorzy była to sentymentalna podróż do przeszłości.

Gminę Bogatynia reprezentowali radni powiatowi oraz wiceburmistrz Bożena Wojciechowska, która w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka złożyła dyrekcji, pracownikom oraz mieszkańcom serdeczne gratulacje:

"Z okazji Jubileuszu 70-lecia Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” składam Państwu najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania za niezwykle ważną i pełną zaangażowania pracę na rzecz naszych najbardziej potrzebujących mieszkańców.

„Jutrzenka” na przestrzeni siedmiu dekad stanowiła oparcie i była domem dla wielu osób wymagających stałej opieki, troski i zrozumienia. Podziwiam serce jakie wkładacie Państwo w pełnienie tej wymagającej wrażliwości, ważnej społecznie misji.

Z okazji tak doniosłego Jubileuszu, Dyrekcji, Pracownikom i Mieszkańcom DPS „Jutrzenka” życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności i pogody ducha. Niech każdy kolejny dzień obfituje we wzajemną życzliwość, przynosi nadzieję, dobroć i poczucie spełnienia."

Podczas Jubileuszu zebrani mogli wysłuchać bogatego programu artystycznego. Na scenie zaprezentowali się między innymi: Nikos Rusketos, Chór KWB Turów, czy też Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Bożena Mazowiecka.

Na zakończenie goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i biesiadowania.