Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / 20 lat Powiatu Zgorzeleckiego
20 lat Powiatu Zgorzeleckiego

30 Maj 2019

Burmistrz Wojciech Błasiak wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Bojakowską uczestniczyli w uroczystych obchodach 20-lecia powołania Powiatu Zgorzeleckiego.

Jubileusz uczczono okolicznościową sesją Rady Powiatu Zgorzeleckiego oraz uroczystą galą w Pałacu Łagów, którą zwieńczył koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów. Dwie dekady funkcjonowania powiatu podsumował Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, zestawiając najważniejsze decyzje samorządu, zrealizowane inwestycje i podkreślając współpracę transgraniczną z Powiatem Goerlitz, która zaowocowała wieloma wspólnymi projektami. Nie zabrakło podziękowań dla wieloletnich samorządowców oraz pracowników starostwa. Za całokształt działań na rzecz rozwoju Powiatu Zgorzeleckiego odznaką honorową „Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego” wyróżnieni zostali: Mirosław Fiedorowicz, Jan Hasiuk, Bernd Lange, Robert Łężny, Szymon Pacyniak, Robert Starzyński, Jerzy Strojny i Andrzej Tyc.

Dorota Bojakowska i Wojciech Błasiak złożyli na ręce władz powiatu listy gratulacyjne. Winszując gospodarzom uroczystości, burmistrz Bogatyni powiedział między innymi:
Powiat Zgorzelecki to piękny i unikatowy obszar: od styku trzech granic, przez stolicę w Zgorzelcu, po Bory Dolnośląskie. To jednak przede wszystkim wspaniali ludzie, prężnie działające organizacje, instytucje, firmy. Dzisiejszy jubileusz jest więc świętem wszystkich, dla których ten Powiat jest miejscem do życia, pracy, działania. Wszystkich tych, którym jest bliski.
Z okazji 20-lecia życzę Wam drodzy samorządowcy, abyście osiągnęli satysfakcję z efektów swojej pracy i mieli poczucie, że ma ona głęboki sens i przynosi publiczny pożytek. Mieszkańcom składam życzenia wszelkiej pomyślności, dostatku i optymizmu. Nam wszystkim życzę dynamicznego rozwoju Powiatu w każdym jego zakątku...