Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Anna Kuchta laureatką konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z chemii
Anna Kuchta laureatką konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z chemii

12 Marzec 2019

Anna Kuchta uczennica klasy 3a gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni została laureatką konkursu „zDolny Ślązak gimnazjalista” z chemii.

W konkursie finałowym wzięło udział 41 najlepszych chemików z Dolnego Śląska, wyłonionych z etapów szkolnych i powiatowych zgodnie z regulaminem konkursu.

Etap finałowy składał się z dwóch części - teoretycznej i laboratoryjnej i był przeprowadzony na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ania, zdobywając tytuł laureatki, zwolniona jest z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, uzyskując z niej najwyższą punktację.

Dodatkową nagrodą dla laureatki konkursu jest przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczennicę do wszystkich etapów konkursu przygotowywała pani mgr Dorota Czarnecka. Gratulujemy Ani i pani Dorocie, i życzymy dalszych sukcesów.