Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Mistrzostwa Bogatyni w minisiatkówce szkół podstawowych

Mistrzostwa Bogatyni w minisiatkówce szkół podstawowych

6 Luty 2019

Przed feriami w Sali Szkoły podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Minisiatkówce „Czwórek” Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Zawody, w których startują dzieci z klas 6 (rocznik 2006), rozgrywany jest w formule tzw. „czwórek” - zespół składa się z czterech zawodników. Gra się na boisku o wymiarach 7m x 7m. Mecz rozgrywano do 2 wygranych setów (każdy do 21 pkt, tiebreak do 15). W tym roku do gry zgłosiło się 3 szkoły z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci SP Porajów, którzy z kompletem zwycięstw dumnie odebrali puchar i złote medale.
Srebro zdobyli reprezentanci szkoły z Opolna a brąz zawodnicy gospodarzy czyli SP 3 Bogatynia.

U dziewcząt, po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszą drużyną zostały gospodynie czyli SP 3 Bogatynia.
Srebro zdobyły reprezentantki Opolna a brąz wywalczyły zawodniczki z Porajowa.

Zawody zostały przygotowane i bardzo sprawnie przeprowadzone, dzięki zaangażowaniu nauczycieli WF Eweliny Kuczko i Andrzeja Walczaka oraz uczennic SP 3 w Bogatyni. Organizatorem zawodów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Zwycięzcy uzyskali prawo gry w Finale Powiatowym, który zostanie rozegrany po feriach.