Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / Mobilna biblioteka na platformie internetowej Legimi
Mobilna biblioteka na platformie internetowej Legimi

8 Styczeń 2019

Biblioteka Publiczna w Bogatyni po raz kolejny, włączając się do wspólnego projektu Dolnośląskiego Zasobu Bibliotek Publicznych, umożliwiła czytelnikom nieodpłatne korzystanie z internetowej platformy e-booków oraz audiobooków Legimi.

Obecnie w zasobach tej witryny znajduje się około 25 tysięcy woluminów, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych takich, jak tablety, smartfony lub iPad’y, iPhon’y a także na urządzeniach stacjonarnych - komputery z wymaganym oprogramowaniem oraz e-czytnikach.

Wśród propozycji dla czytelników pojawiają się tytuły najsłynniejszych światowych autorów, takich jak Stephen King, Harlan Coben, Dan Brown, E L James, Jo Nesbø, Danielle Steel, Nora Roberts, a także bestsellerowych rodzimych twórców m.in. Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Jerzy Pilch.

Aplikacja Legimi wymaga założenia konta na podstawie adresu e-mail, rejestracji podczas, której należy podać podstawowe informacje o użytkowniku oraz zezwolenia na dostępu do multimediów urządzenia, które będzie wykorzystywane do obsługi platformy. Dzięki temu , tworzona jest indywidualna półka z książkami danego czytelnika a wraz z nią można:

· sprawdzać, dzięki zaawansowanym statystykom, ile naprawdę czytamy i słuchamy ;

· synchronizować bibliotekę książek na smartfonie, tablecie, komputerze i e-czytniku (aplikacja zapamięta ostatnio czytaną lub słuchaną stronę);

· wygodnie zarządzać biblioteką tworząc i edytując kolekcje;

· wybierać krój i rozmiar czcionki;

· czytać w trybie dziennym lub nocnym (przy słabym świetle);

· błyskawicznie zmieniać orientację z pionowej na poziomą.

Dużą zaletą oferty jest możliwość swobodnego przełączania się między trybem czytania wzrokowego a możliwością słuchania (wersja audio).

Transfer internetowy wykorzystywany jest tylko na potrzeby pobrania książki na urządzenie, natomiast czytać lub słuchać ulubionych książek można będąc offline.

Dostęp do katalogu książek na platformie Legimi, dla czytelników Biblioteki zostaje przyznany na rok kalendarzowy. Aktywacji dokonuje się pod linkiem, który udostępniany jest wraz z kodem aktywacyjnym przez bibliotekarza. Osoby zainteresowane usługą zapraszamy do biblioteki i skierowanie się po wszystkie informacje, do Oddziału dla Dorosłych.

« Listopad »
pn wt sr cz pt so nd
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2