Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Święto Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju
Święto Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju

27 Listopad 2018

Od 19 do 23 listopada były realizowane w naszej szkole działania w ramach tygodniowego projektu Święto Pluszowego Misia pod hasłem „Misie i niedźwiedzie na ścieżce czytelniczej, medialnej, zdrowotnej i ekologicznej”, który opracowała bibliotekarka pani Danuta Tomczuk.

 

 

Cele projektu:
• rozwijanie zainteresowania książką i czasopismem,
• zapoznanie uczniów z tekstami wartościowymi literacko,
• stworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych służących rozwojowi zdolności ogólnych i artystycznych,
• kształcenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji,
• kształtowanie świadomości ekologicznej i zdrowotnej.
• radzenie sobie z różnymi emocjami

Przez cały tydzień klasy 0-VIII realizowały wyznaczone im w projekcie zadania: dzieci wykonywały prace plastyczne - Portret Misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, tańcach z misiami, poznały bajki i filmy o misiach i niedźwiadkach.

Uczniowie uczestniczyli w rozmowach i prezentacjach multimedialnych na temat gatunków niedźwiedzi chronionych w Polsce i na świecie oraz o zdrowym trybie odżywiania. Wychowawcy i rodzice przygotowali dzieciom miodowy poczęstunek.

W dniu 22 listopada klasy 0-III odwiedziły, wraz z wychowawcami i oczywiście ze swoimi ukochanymi misiami, bibliotekę. Dzieci poznały historię pluszowego misia, słuchały fragmentów książek o misiach i niedźwiadkach czytanych przez nauczycieli. Poznały piosenkę i taniec o niedźwiadkach pod kierunkiem uczennic z klasy ósmej. Uczestniczyły w masażu relaksacyjnym „Jesienny spacer”, bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie”, woziły misie na karimatach, oglądały wystawę książek popularnonaukowych o misiach i niedźwiedziach oraz wystawy na korytarzu szkolnym. Na koniec wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali dyplomy za aktywny udział w Światowym Dniu Misia, kolorowanki z Kubusiem Puchatkiem, pamiątkowe medale i miodowe pierniczki.

Na drugi dzień nastąpiło uroczyste podsumowanie szkolnego konkursu pod hasłem: „Największy miś”. Na zajęciach świetlicowych uczniowie z klasy czwartej dokładnie pomierzyli wszystkie największe misie dostarczone na konkurs i starannie ułożyli je na wystawie. Największy miś naszej szkoły ma 210 cm długości!!! Następnie zwycięskie misie zostały przeniesione do biblioteki, gdzie pani dyrektor Joanna Karkowska wręczyła dyplomy i nagrody ich właścicielom.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Katarzyna Lipnik

II miejsce - Hubert Muzyk

II miejsce - Jakub Stojek

II miejsce - Eliza Samborska

III miejsce - Natalia Buczek

III miejsce - Julia Partyka

III miejsce - Krystian Cisek

Brawo!

Światowy Dzień Pluszowego Misia udał się na medal!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom szkoły i przedszkola za aktywny w nich udział.

Przygotowanie:
Danuta Tomczuk, współpraca: Sylwia Bochno-Opanowska