Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Październik 2018 Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych
Październik 2018 Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

6 Listopad 2018

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku był to jeden dzień, a od 2008 r. - cały październik.

W tym roku tematem przewodnim święta było hasło „Książka to przyszłość”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły , w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przyłączyła się również biblioteka Szkoły Podstawowej im PCK w Opolnie Zdroju, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych, rozmawiali na temat najciekawszych książek, czytali i prezentowali ulubione lektury, zapoznali się z nowościami wydawniczymi, układali wyraz "książka" z różnych materiałów, rysowali bohaterów bajek i baśni , oglądali plakaty i wystawy zorganizowane przez Koło Czytelnicze: Książka w poezji i malarstwie, Bajki i baśnie , Komiksy, Czasopisma, Nowe lektury, Święto Biblioteki, Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W ramach zajęć bibliotecznych, świetlicowych oraz w czasie przerw bibliotekarka p. Danuta Tomczuk i chętni uczniowie ze starszych klas czytali fragmenty książek dzieciom z klas młodszych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny pod hasłem "Z książką mi do twarzy".

Oto zwycięzcy konkursu:

kategoria klasy I-IV
I miejsce - Ondrej Stefan (kl. III)
I miejsce - Natalia Mola (kl. I)
II miejsce - Olga Rzeźnik (kl. IV)
II miejsce - Hubert Opanowski (kl. IV)
III miejsce - Maja Konc (kl. III)
III miejsce - Krystian Giłka (kl. III)

kategoria klasy V-VIII
I miejsce - Wiktoria Ryżanowska (kl. VII)
II miejsce - Natalia Buczek (kl. V)
III miejsce - Daniel Gołąb (kl. VII)

Wyróżnienia otrzymali: Paulina Gralak, Anna Skwarczyńska, Natalia Hryniewicz, Jakub Pszczoliński, Jakub Stojek, Jakub Niklas oraz za zdjęcie zbiorowe - klasa V.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk dyrektora szkoły p.Joanny Karkowskiej, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

To były udane obchody MMBSz w Szkole Podstawowej w Opolnie Zdroju. Szkoła dziękuje za aktywny udział uczniom, rodzicom i nauczycielom!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej w kolejnych miesiącach!

Opracowała: Danuta Tomczuk