Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / 150 lat Kościoła
150 lat Kościoła

31 Październik 2018

W sobotę 27 października w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bogatyni odbyła się piękna uroczystość jubileuszowa -  150-lecia Kościoła oraz Parafii.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem księży biskupów Stefana Cichego, Stefana Regmunta i Marka Mendyka. We mszy wzięli również udział kapłani, którzy w tej parafii pracowali, kapłani z dekanatu Bogatynia oraz przedstawiciele bogatyńskiego Samorządu z Burmistrzem Andrzejem Grzmielewiczem na czele.

Na początku uroczystości głos zabrał proboszcz Parafii ksiądz Jan Żak, który przywitał zgromadzonych gości oraz opowiadał o historii Kościoła.

Burmistrz Andrzej Grzmielewicz w swoim wystąpieniu złożył życzenia od Samorządu oraz wyraził ogromny szacunek z okazji Jubileuszu 150lecia Parafii.

Podczas homilii ksiądz biskup Stefan Regmunt zaznaczał jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o minionych 150 latach tego Kościoła, ale mówił również, że należy patrzeć w przyszłość i dbać o wspólne dobro.

Wypełniony po brzegi Kościół wskazuje, że Jubileusz 150lecia to również bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich parafian oraz osób, które są związane z Kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bogatyni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.