Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Relacja z rajdu górskiego "Karkonosze 2018"
Relacja z rajdu górskiego "Karkonosze 2018"

10 Październik 2018

W dniach 5 i 6 października, w piękną, słoneczną pogodę, 20-osobowa grupa piechurów z sekcji BOG-TUR przy OSIR w Bogatyni wzięła udział w XX Jubileuszowym Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu "NYSA" pod nazwą "KARKONOSZE 2018". Rajd został zorganizowanym m.in. przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych oddział w Lubaniu.

Celem rajdu było poznanie piękna Karkonoszy i Rudaw Janowickich, integracja mieszkańców euroregionu, propagowanie turystyki i krajoznawstwa, zdobywanie odznak turystycznych oraz uczczenie 20-lecia działalności Oddziału Łużyckiego PTSM.

W tegorocznym rajdzie organizatorzy zaplanowali dziewięć tras o różnym stopniu trudności.

BOG-TUR Bogatynia wybrał 2-dniową trasę nr 4. Trasa, którą uczestnicy wyruszyli o godz. 10.00 z centrum Karpacza, pod kierownictwem przewodniczek Kingi i Danuty, prowadziła piękną, malowniczą, ale trudną trasą do schroniska PTTK "Nad Łomniczką", przez schronisko "Dom Śląski", drogą Zakosami na Śnieżkę. Górująca nad Karpaczem Śnieżka zbudowana jest z granitu, a jej szczyt z twardych i wyjątkowo odpornych skał zwanych hornfelsami, które nadają jej charakterystyczny piramidalny kształt.

Drugiego dnia uczestnicy rajdu wyruszyli z "Domu Śląskiego" przez Spaloną Strażnicę, schronisko PTTK "Strzecha Akademicka", schronisko "Samotnia", Polanę, Świątynię Wang do Karpacza, gdzie w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się uroczyste zakończenie rajdu. Na mecie rajdu na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek.

BOG-TUR Bogatynia zdobył aż sześć wyróżnień w całej klasyfikacji rajdu. Do najważniejszych z nich należą: Puchar oraz Dyplom dla najlepszej drużyny z Dolnego Śląska oraz Dyplom dla najlepszej drużyny na trasie nr 4. W klasyfikacji generalnej drużyny A i B uplasowały się na III i V miejscu, w konkursie turystyczno-krajoznawczym drużyn starszych, BOG-TUR zajął III miejsce.

Na specjalne uznanie zasługuje nasz kolega Robert Zambrowski, zajmując V miejsce w indywidualnej klasyfikacji rajdu.

Wszystkim uczestnikom rajdu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a przede wszystkim miło i czynnie spędzanego czasu.

Relacja: Anetta Wojciechowska
Zdjęcia: Stanisław Nieradko

 

 

« Wrzesień »
pn wt sr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30