Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Nowy sprzęt dla OSP
Nowy sprzęt dla OSP

6 Lipiec 2018

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Bogatynia. Zakupiony sprzęt stanowić będzie uzupełnienie oraz rozszerzenie istniejącej bazy sprzętowej jednostek i wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas niesienia pomocy poszkodowanym.

Sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości przy współfinansowaniu Gminy Bogatynia w ramach Programu I, Priorytet IIIB: „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

Uroczystego przekazania na ręce Komendantów OSP, 3 lipca br. dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Pan Andrzej Grzmielewicz, który zaznaczył również, że zakupiony sprzęt będzie znakomitym uzupełnieniem posiadanego już asortymentu, ale dodał również, że każda jednostka OSP ma swoje potrzeby, które w miarę możliwości będą realizowane.

Prawdę mówiąc w naszej gminie, w zasadzie w trzech jednostkach należałoby wymienić sprzęt – przede wszystkim chodzi o pojazdy średnie. Niestety na dzisiaj dofinansowaniu podlega tylko sprzęt ratowniczy, a nie rzeczy dodatkowe, czyli pojazdy. Jednak powiedziano mi, że w przyszłych naborach ta sytuacja może ulec zmianie  – mówił Burmistrz Andrzej Grzmielewicz.

Komendanci OSP zgodnie stwierdzili, że sprzęt w postaci m.in. toreb ratowniczych, defibrylatorów, w znaczący sposób wpłynie na komfort ich pracy oraz wpłynie na większą efektywność prowadzonych przez strażaków interwencji.

W ramach dofinansowania zakupu sprzętu ratowniczego dla miejscowych strażaków OSP Gmina Bogatynia otrzymała blisko 24 tys. zł.