Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / Odpust parafialny w Krzewinie




Odpust parafialny w Krzewinie

28 Czerwiec 2018

24 czerwca parafia w Krzewinie obchodziła święto swojego Patrona. Do pięknie, na wzgórzu, położonego kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela zjeżdżają się wierni z Bratkowa, Lutogniewic, Kostrzyny, Spytkowa i Ręczyna, gdyż parafia rozciąga się na kilka miejscowości.

Pięknie udekorowany przez wiernych kościół szybko wypełnia się ludźmi. Czuć miłą, serdeczną atmosferę. Nadarza się okazja spotkać się i porozmawiać ze znajomymi - oto dowód, że wiara łączy.

Na zaproszenie ks. proboszcza Marcina Kubów przyjechali księża z całego dekanatu. Msza święta odpustowa jest zawsze wielką i podniosłą uroczystością.

Ksiądz proboszcz serdecznie wita przybyłych księży, parafian i gości. Uroczystą Mszę celebruje ks. Aleksander Leszczyński a Słowo Boże głosi ks. Jan Dochniak. W kazaniu nawiązuje do cudownych narodzin i niezwykłego życia patrona parafii św. Jana Chrzciciela. Przesłanie to pokazuje jak wielką wartością jest życie i rodzina, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Oprawę muzyczną zapewnił pan organista z chórem młodzieżowym. Miłą niespodzianka dla ks. Marcina był piękny bukiet kwiatów od młodzieży, którą przygotowywał do sakramentu bierzmowania. Ks. proboszcz podziękował serdecznie za przybycie, za piękne udekorowanie kościoła, za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników odpustowych uroczystości.

Piękna uroczystość w Krzewinie. Należą się wielkie gratulacje i podziękowania za gościnność wiernych z parafii św. Jana Chrzciciela.

Tekst i zdjęcia: Stanisław Jarosz

 

 

« Luty »
pn wt sr cz pt so nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3