Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Jubileusz Koła TPD
Jubileusz Koła TPD

29 Maj 2018

25 maja odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni. W uroczystości udział wzięły rodziny podopiecznych zrzeszonych w strukturach Koła oraz licznie zebrani goście, wśród których byli: przedstawiciele samorządu, duchowieństwo, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, Dobroczyńcy i Przyjaciele współpracujący z Kołem.

 

Jubileuszowe uroczystości były doskonałą okazją, aby podkreślić dotychczasowe dokonania, a także przybliżyć historię Koła oraz jego działalność.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważna i potrzebna jest praca Koła, w stronę członków Koła kierowano wiele ciepłych słów i życzeń.

Biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej Marek Mendyk w swoim wystąpieniu nawiązał do wieloletniej współpracy z bogatyńskim kołem oraz życzył samych pomyślności na kolejne lata działalności. 

Burmistrz Andrzej Grzmielewicz podczas spotkania dziękował członkom Koła za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Życzenia oraz gratulacje na ręce Pani Emilii Kurzątkowskiej złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, Sekretarz Gminy Aleksandra Tobiasz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bogatyni Krzysztof Peremicki.

Jubileusz był wspaniałą okazją do wydania publikacji o historii Koła. Album ukazuje 35 lat działalności Koła. Bogato ilustrowana publikacja pokazuje jak wiele działań zostało podjętych i jak dużo udało się osiągnąć.

Jubileusz to także podziękowania dla osób, które wspierają działalność Koła. Na wniosek Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni przyznano szczególnie zasłużonym osobom odznakę Serce na Dłoni,  a także wręczono listy gratulacyjne.

W części artystycznej wystąpili: Aleksander Domagalski z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bełchatowie oraz Chór ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.