Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Konferencja Eko Unii. Czemu miała służyć?
Konferencja Eko Unii. Czemu miała służyć?

18 Maj 2018

W czwartek 17 maja w Bogatyni odbyła się konferencja zatytułowana "TAK dla czystego powietrza". Organizatorem  spotkania było stowarzyszenie Eko Unia. Jak się okazało przebieg konferencji pokazał dobitnie brak merytoryki ze strony organizatorów. Nierzetelne i kłamliwe badania, jakie przeprowadzili w Bogatyni ludzie związani z Eko Unią dyskredytują tę organizację.

 

Jednym z prelegentów podczas konferencji była Róża Ciechanowicz - Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze, która poruszała bardzo wiele poważnych kwestii zwracając tym samym uwagę organizatorom, iż ich sposób pomiaru zanieczyszczenia powietrza (Stowarzyszenie Eko Unia urządzenie pomiarowe umiejscowiło na balkonie Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni) jak to ujęła był „błędem kardynalnym ” .

Lokalizacja w skali mikro jest absolutnie niedopuszczalna. Niedopuszczalne jest lokalizowanie miernika przy ścianie. Powinien być tzw. owiew, czyli swobodny dopływ powietrza. Jeżeli Państwo postawili urządzenie na balkonie urzędu to bardzo możliwe, że mierzyli Państwo pył z ulic, bardzo możliwe, że z kominów. Ponadto, aby publikować wyniki pomiarów, aby się nimi chwalić to trzeba brać za nie odpowiedzialność  – zwracała uwagę organizatorom Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze.

Konferencja została zarejestrowana przez Telewizję Bogatynia. Aby obejrzeć jej przebieg zapraszamy na oficjalny profil Telewizji Bogatynia na Facebook’u. Poniżej podajemy również link.

<Relacja z konferencji>