Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Drugie miejsce Żaków
Drugie miejsce Żaków

16 Maj 2018

13 maja br. kolejny turniej rozegrali zawodnicy Football Academy Bogatynia w kategorii Junior F. Organizatorem turnieju był „Apis” Jędrzychowice, a rozgrywki odbyły się w Zgorzelcu.

 

 

Nasza drużyna rozegrała następujące mecze w grupie:

FA Bogatynia - Łużyce I Lubań (0:3)

FA Bogatynia - Nysa II Zgorzelec (3:0)

FA Bogatynia - Granica II Bogatynia (3:0)

Wyniki w grupie pozwoliły drużynie awansować z drugiego miejsca do półfinału.

Po bardzo zaciętym meczu, któremu towarzyszyły ogromne emocje, nasi zawodnicy ograli zwycięzcę drugiej grupy. W regulaminowym czasie był remis, a nasi piłkarze lepiej wykonywali "jedenastki". Świetną robotę wykonał Bartek Wieczorkiewicz, który obronił 4 karne.

FA Bogatynia - Nysa I Zgorzelec - (0:0) (3:2)k.

Mecz finałowym nastąpiła powtórka z pierwszego meczu w grupie. Tym razem jednak mecz nie był tak jednostronny. Wynik mógł się przechylić w obie strony, jednak to zawodnicy z Lubania wykorzystali pod koniec meczu jedną z okazji i zapewnili sobie triumf.

FA Bogatynia - Łużyce I Lubań (0:1)

Trener FA Bogatynia Michał Bregin podkreślił, że jest bardzo zadowolony z postawy zawodników: Po pierwszym bardzo słabym meczu przeprowadziliśmy rozmowę w szatni. Reprymenda podziałała i zawodnicy zareagowali właściwie. Mecz półfinałowy był w naszym wykonaniu bardzo dobry, a później mieliśmy więcej szczęścia w karnych. Szczególnie zadowolony jestem z finału. Chyba po raz pierwszy postawiliśmy się drużynie z Lubania, która powinna być dla naszych zawodników wzorem. Minimalna porażka boli, ale postawa zawodników napawa optymizmem. Cieszę się również, że mimo braku dwóch kluczowych graczy zagraliśmy mądrze i efektywnie. Z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący Hubert Kubica.

Bramki dla naszej drużyny zdobywali: Para 4, Pazyra, Przygoda.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Olaf Przygoda.

Skład drużyny: Wieczorkiewicz Bartek, Sawicki Kuba, Kałka Iwo, Przygoda Olaf, Partyka Szymon, Kubica Hubert, Pazyra Dominik, Para Piotr.

Wszystkie drużyny otrzymały złote medale, ponieważ wszyscy są zwycięzcami. Ich zaangażowanie oraz radość było dla nas najważniejsze.

« Luty »
pn wt sr cz pt so nd
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3