Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

11 Maj 2018

25 maja na stadionie OSiRu w Bogatyni zostały rozegrane Mistrzostwa Miasta i Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Najlepszą ekipą wśród dziewcząt okazały się reprezentantki bogatyńskiej „Jedynki”, które zdobyły puchar i złote medale. Srebro pojechało do Porajowa, a brązowe krążki zdobyły dziewczyny z SP 3 Bogatynia.

Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci bogatyńskiej „Trójki”, drugie miejsce zajęła „Jedynka”, a brązowe medale chłopcy z Trzcińca czyli SP 5 Bogatynia.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Jadczuk (SP 3 Bogatynia), a wśród chłopców Michał Jochym (SP 5 Bogatynia).

W czwórboju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników (w zawodach może startować 10 osób) uzyskanych przez zawodników, z których każdy startuje w 4 konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów (dziewczyny) i 1000 metrów (chłopcy). Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach przeliczane są na punkty wg tabel wielobojowych. Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegach i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.