Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Praktyczny TIK w IQlandii
Praktyczny TIK w IQlandii

11 Maj 2018

Uczniowie biorący udział w Projekcie „Praktyczny TIK” uczestniczą  w wyjazdach edukacyjnych do IQlandii w Libercu - nowoczesnego centrum nauki z planetarium i setkami oryginalnych interaktywnych eksponatów. Uczniowie mają okazję przenieść się do zachwycającego świata nauki i techniki. Świata fascynujących eksperymentów i mądrej zabawy.

 

W Planetarium, w zależności od wieku uczestników i rodzaju koła, uczniowie oglądają filmy edukacyjne. Uczestnicy projektu oglądali, między innymi, film ,,Planety”, który dzięki wyjątkowym animacjom i prawdziwym zdjęciom udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące wszechświata, gwiazd i planet, a także film edukacyjny "Początek ery kosmicznej" przedstawiający pierwsze nieśmiałe kroki ludzkości w drodze do gwiazd, od startu pierwszego sputnika, przez wylądowanie Neila Armstronga na Księżycu, po czasy współczesne z komercyjnymi lotami w kosmos i na inne planety.

Atrakcją wyjazdów jest  także możliwość obserwacji położenia gwiazd w dniu odwiedzin w Planetarium.

Wyjazdami objętych  zostanie łącznie 688  uczestników:

- Praktycznej matematyki - kół matematycznych dla klas 1-3,

- Kół informatycznych z elementami robotyki dla klas 1-3,

- Kół informatycznych z elementami robotyki dla klas 4-5,

- Kół informatycznych z elementami robotyki dla klas 6-7,

- Kół przyrodniczych dla klas 1-3,

- Kół przyrodniczych dla klas 4-5,

- Kół przyrodniczych dla klas 6-7,

- O klasę wyżej - kół matematycznych dla uzdolnionych 4-5,

- O klasę wyżej - kół matematycznych dla uzdolnionych 6-7.

Do dnia dzisiejszego odbyło się 7 z 9 zaplanowanych wyjazdów. Wartość organizowanych wyjazdów to ponad 38 tysięcy złotych.

W projekcie - współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach RPO WD na lata 2014-2020 - uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej w Opolnie Zdroju, Szkoły Podstawowej w Porajowie oraz Szkoły Podstawowej w Działoszynie.