Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / „Marzena ma marzenie”- bogatynianie pomagali je spełnić
„Marzena ma marzenie”- bogatynianie pomagali je spełnić

25 Kwiecień 2018

„Marzena ma marzenie” a bogatynianie przez cały weekend pomagali je spełnić. Marzena Sprawka to mieszkanka Bogatyni, która choruje na raka. Grupa przyjaciół postanowiła pomóc Marzenie i wesprzeć ją w walce z chorobą.

Komitet społeczny „Razem dla Marzeny” zorganizował w dniach 21 i 22 kwietnia akcję charytatywną, w którą po raz kolejny włączyły się organizacje, stowarzyszenia, wolontariusze, ale przede wszystkim znajomi Marzeny oraz Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia.

Patronat honorowy nad piknikiem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, który uczestniczył w akcji charytatywnej oraz podkreślał, iż Mieszkańcy Bogatyni po raz kolejny okazali swoje wielkie serce wspierając Panią Marzenę.

Akcja charytatywna rozpoczęła się sobotnią ZUMBĄ podczas, której nie zabrakło pozytywnej energii, dobrej zabawy oraz pysznego ciasta. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wielu instruktorów, którzy rozgrzali atmosferę, a przede wszystkim wsparli Marzenę. Jak podkreślają organizatorzy zorganizowanie ZUMBY zapoczątkowało działania na rzecz Marzeny.

Niedziela była dniem, który od samego rana zapowiadał dobrą zabawę. Nie zabrakło porannej rozgrzewki, biegu oraz pokazowego wjazdu grupy motocyklowej i pojazdów Off Road z Marzeną w asyście Orkiestry. Wszystko odbywało się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogatyni.

Przez cały dzień na scenie prezentowali się soliści i zespoły, nie zabrakło również występów dzieci i młodzieży.

Jedną z niedzielnych atrakcji był Bieg dla dorosłych na 2200 m i 4400 m oraz dla dzieci na 500 m. Oficjalnie bieg rozpoczął Burmistrz Andrzej Grzmielewicz. Na mecie na uśmiechniętych i szczęśliwych biegaczy czekały pamiątkowe medale.

Organizatorzy zapewnili dla wszystkich szereg atrakcji. Były warsztaty pisania, kiermasz, loteria, przejażdżki quadami, pokaz psów ratowniczych, a nawet zabiegi pielęgnacyjne. Na dzieci czekały dmuchańce, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy czy pokaz walk. Jak zawsze były również stoiska ze wspaniałymi wypiekami oraz innymi produktami.

W trakcie pikniku odbywała się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Jak podają organizatorzy podczas akcji charytatywnej udało się zebrać kwotę około 31 tys. zł.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.