Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Przebudowa ulic dobiegła końca
Przebudowa ulic dobiegła końca

25 Kwiecień 2018

Mieszkańcy osiedla na które składają się ulice Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza dziś cieszą się z wykonanych nowych sieci kanalizacyjnych oraz nowych nawierzchni chodników i ulic.

 

 

Przebudowa tych trzech ulic obejmowała:

- kompleksową wymianę sieci kanalizacji sanitarnej

- kompleksową wymianę sieci kanalizacji deszczowej

- wymianę podbudowy dróg

- dwie warstwy nawierzchni asfaltowej

- chodniki wraz z krawężnikami, miejscami parkingowymi oraz zjazdami z posesji

- pełną wymianę oświetlenia i zastosowanie w nowych lampach technologii LED

- nasadzenia zieleni i ukształtowanie terenu
Inwestycja kosztowała około 4,7 mln zł. Środki w głównej mierze pochodziły z budżetu Gminy Bogatynia. Część środków na tę inwestycję została pozyskana z Urzędu Wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

W dniu 24 kwietnia odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia z Mieszkańcami osiedla którzy nie kryli zadowolenia z efektów remontu. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz podkreślił: „… ta inwestycja ma duże znaczenie dla Samorządu Bogatyni, ma przede wszystkim służyć Mieszkańcom i sprawić, że komfort ich codziennego życia będzie lepszy. Nowe nawierzchnie, nasadzenia i oświetlenie, niewątpliwie poprawiły estetykę tego osiedla, a wykonane sieci kanalizacyjne sprawią, że osiedle to będzie zabezpieczone w dużej mierze przed intensywnymi opadami deszczu…”.

O opinię w sprawie przebudowy ulic poprosiliśmy Radnego Rady Miejskiej w Bogatyni Michała Kubicę, który jak sam mówi bardzo często monitorował inwestycję ulic Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza: „Inwestycja ta była długo wyczekiwana przez Mieszkańców i wspólnymi siłami udało się doprowadzić ją do końca. Mieszkańcy ulic Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza dziś mogą korzystać z nowo wyremontowanych ulic, chodników i kanalizacji. Wiem ile wysiłku kosztowała ta inwestycja, sam niemal codziennie doglądałem postępu prac. Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do zakończenia tej inwestycji, w szczególności Burmistrzowi Andrzejowi Grzmielewiczowi. Wydatkowane tutaj pieniądze z pewnością posłużą Mieszkańcom tego osiedla ”.

fot. Remigiusz Naruszewicz