Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / I edycja ligi przełajowej za nami




I edycja ligi przełajowej za nami

25 Kwiecień 2018

17 kwietnia, przy pięknej słonecznej pogodzie, na stadionie OSiR w Bogatyni rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „Witaj Wiosno”, który był II edycją Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych sezonu 2017/18.
Liga składa się z 3 edycji (jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w których zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.

W zawodach udział wzięło 125 zawodników z 5 szkół  z  terenu Miasta  i Gminy: SP 1 Bogatynia, SP 3 Bogatynia, SP 4 Bogatynia, SP 5 Bogatynia, SP Porajów. Dziewczęta i chłopcy mieli do przebiegnięcia ok. 900 metrów.

W tym roku, po reformie szkolnictwa, pierwszy raz w biegach wystartowali zawodnicy z klas siódmych szkół podstawowych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 - przekształconej z Gimnazjum nr 1.

Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali medale (miejsca 1-3) oraz dyplomy (miejsca 1-6). Mamy nadzieję, że na wiosnę liczba uczestników będzie większa bo wystartuje szkoła z Działoszyna, której zabrakło już w kolejnych szkolnych zawodach oraz więcej uczniów z Opolna.

WYNIKI II EDYCJI LIGI PRZEŁAJOWEJ:

DZIEWCZĘTA

Rocznik  2007      Pkt Czas
           
1 Fuławka Martyna SP 3 Bogatynia   10  03:49
2 Sala Amelia SP 3 Bogatynia   9  03:51
3 Chomiuk Amelia SP Porajów   8  03:52
4 Varl Emilia SP 5 Bogatynia   7  04:00
5 Adamczewska Zosia SP 1 Bogatynia   6  04:02
6 Dębek Weronika SP Porajów   5  04:03
7 Kameduła Julia SP 3 Bogatynia   4  04:12
8 Świca Paulina SP 5 Bogatynia   3  04:12
9 Omelańska Kinga SP 3 Bogatynia   2  04:14
10 Olizarowicz Anna SP 3 Bogatynia    1  04:18
11 Kubiś Hanna SP 3 Bogatynia   04:20
12 Oparka Hanna SP Porajów   04:25
13 Lorek Zosia SP 1 Bogatynia   04:26
14 Siemaszko Maja SP Porajów   04:27
15 Lech Kornelia SP 1 Bogatynia   04:38
16 Szulc Zuzanna SP 4 Bogatynia   04:42
17 Cuber Weronika SP 1 Bogatynia   04:43
18 Szczotka Zuzanna SP 4 Bogatynia   04:43
19 Olejarz Zosia SP 1 Bogatynia   04:44
20 Oleksak Martyna SP 1 Bogatynia   04:49
21 Sułkowska Weronika SP 1 Bogatynia   04:52
22 Socała Martyna SP 4 Bogatynia   05:10
23 Sroka Aleksandra SP 1 Bogatynia   05:29
24 Gontarek Natalia SP 3 Bogatynia   05:34
25 Grass Oliwia SP 3 Bogatynia   05:44

 

Rocznik 2006        
           
1 Tatarczak Andżelika SP Działoszyn   10  03:52
2 Polak Karolina SP 3 Bogatynia   9  03:57
3 Pujszo Emilia SP 5 Bogatynia   8  04:07
4 Drewniacka Aleksandra SP 3 Bogatynia   7  04:15
5 Materak Aleksandra SP Działoszyn   6  04:19
6 Dębek Nikola SP Porajów   5  04:20
7 Listkiewicz Anna SP 3 Bogatynia    4  04:34
8 Bogusiewicz Andżelika SP Działoszyn   3  04:34
9 Furmanek Amelia SP Porajów   2  04:49
10 Pluta Alicja SP 3 Bogatynia   1  05:01
11 Bugajna Dominika SP 3 Bogatynia   05:03
12 Cicholska Wiktoria SP 3 Bogatynia   05:06
13 Olszewska Wiktoria SP 3 Bogatynia   05:11
14 Firlet Weronika SP 3 Bogatynia   05:14
15 Szewczyk Patrycja SP 3 Bogatynia   06:08
16 Wysocka Julia SP 3 Bogatynia   06:11
17 Weg Hanna SP 3 Bogatynia   06:18

 

Rocznik 2005        
           
1 Jakiel Gabriela SP 3 Bogatynia   10  03:27
2 Czerniak Antonina SP Działoszyn   9  03:32
3 Gułą Alicja SP 5 Bogatynia   8  03:39
4 Modrzyńska Maria SP Porajów   7  03:42
5 Jurczyńska Dominika SP Działoszyn   6  03:43
6 Piechurska Sylwia SP 3 Bogatynia   5  03:49
7 Krzeszowiec Oliwia SP Porajów   4  03:54
8 Korniak Nikola SP Porajów   3  03:55
9 Węsławowicz Julia SP Porajów   2  04:14
10 Szczotka Iga SP 3 Bogatynia   1  04:21
11 Bodziony Julia SP 3 Bogatynia   04:22

 

Rocznik 2004      Pkt  
           
1 Bębenek Aleksandra SP 3 Bogatynia   10  03:26
2 Mania Kornelia SP 5 Bogatynia   9  03:27
3 Wrzesińska Zuzanna SP 4 Bogatynia   8  03:40
4 Belkner Anna SP 3 Bogatynia   7  03:41
5 Słomian Oliwia SP 3 Bogatynia   6  03:52
6 Dymarska Sara SP 3 Bogatynia   5  04:01
7 Fijałkowska Tamara SP 5 Bogatynia   4  04:30
8 Skoczka Julia SP 5 Bogatynia   3  04:32
9 Kuchciak Jowita SP 4 Bogatynia   2  04:36
10 Nawrocka Klaudia SP 5 Bogatynia   1  05:17
11 Świca Wiktoria SP 5 Bogatynia   05:19

 

CHŁOPCY

 

Rocznik 2007        
           
1 Staniszewski Filip SP Porajów 10 03:16
2 Soszyński Damian SP 3 Bogatynia 9 03:18
3 Remian Borys SP 3 Bogatynia 8 03:24
4 Kolodziej Bartosz SP 3 Bogatynia 7 03:29
5 Wasilewski Wiktor SP 3 Bogatynia 6 03:31
6 Madej Ksawery SP 5 Bogatynia 5 03:37
7 Baran Paweł SP 3 Bogatynia 4 03:42
8 Michał Abdalla SP 3 Bogatynia 3 03:48
9 Twardziszewski Oliwier SP 3 Bogatynia 2 03:50
10 Fudali Oliwer SP 3 Bogatynia 1 03:58
11 Kostera Błażej SP 3 Bogatynia   04:01
12 Krasnosielski Paweł SP Porajów   04:05
13 Jastrzębski Fabian SP Porajów   04:11
14 Fijałkowski Wojciech SP 5 Bogatynia   04:16
15 Bohdanowicz Tomasz SP 1 Bogatynia   04:17
16 Fernówka Oskar SP 5 Bogatynia   04:25
17 Niechwiedowicz Michał SP 1 Bogatynia   04:37
18 Iwanowski Xawier SP 1 Bogatynia   04:38
19 Janiak Cyprian SP 5 Bogatynia   04:43
20 Świątek Bartek SP 5 Bogatynia   04:48
21 Wieliczko Alan SP 5 Bogatynia   04:52
22 Suseł Gabriel SP 5 Bogatynia   04:55
23 Kulak Jakub SP 3 Bogatynia   05:04
24 Źdźebło Łukasz SP 1 Bogatynia   06:01
25 Bunak Michał SP 1 Bogatynia   06:10

 

Rocznik 2006     Pkt  
           
1 Skorupa Mateusz SP 3 Bogatynia   10  03:18
2 Szantyka Jakub SP Porajów   9  03:23
3 Kapciak Marcel SP 3 Bogatynia   8  03:27
4 Kurantowicz Dawid SP Porajów   7  03:36
5 Szemiel Szymon SP Działoszyn   6  03:43
6 Łempkowski Oskar SP Porajów   5  03:44
7 Milkowski Szymon SP Porajów   4  03:49
8 Rajski Jan SP Porajów   3  03:50
9 Skrobisz Adrian SP Porajów   2  03:50
10 Szantyka Dominik SP 3 Bogatynia   1  03:53
11 Hurlak Mateusz SP 3 Bogatynia   03:59
12 Dudziński Nikodem SP 3 Bogatynia   04:02
13 Dymarski Nikodem SP 3 Bogatynia   04:03
14 Goś Łukasz SP 3 Bogatynia   04:04

 

Rocznik 2005        
           
1 Płuciennik Olaf SP Działoszyn   10  03:10
2 Zieniewicz Kuba SP 3 Bogatynia   9  03:12
3 Rogulski Wiktor SP 3 Bogatynia   8  03:17
4 Mirek Michał SP 1 Bogatynia   7  03:19
5 Puchowski Dorian SP 4 Bogatynia   6  03:20
6 Ciunel Olaf SP 3 Bogatynia   5  03:22
7 Laga Dawid SP 3 Bogatynia   4  03:31
8 Młynarczyk Oliwier SP 1 Bogatynia   3  03:39
9 Rohatyńśki Michał SP 5 Bogatynia   2  03:43
10 Winiecki Szymon SP Działoszyn   1  03:45
11 Tatarczak Daniel SP Działoszyn   03:46
12 Benitez Samuel SP 3 Bogatynia   03:50

 

Rocznik 2004        
           
1 Baran Piotr SP 3 Bogatynia 10 02:48
2 Arnista Jakub SP 4 Bogatynia 9 02:56
3 Wapniarczuk Maciej SP 4 Bogatynia 8 03:03
4 Mały Samuel SP 3 Bogatynia 7 03:15
5 Piotrowski Adrian SP 3 Bogatynia 6 03:21
6 Szumiel Maciej SP Działoszyn 5 03:24
7 Samelski Kamil SP Działoszyn 4 03:36
8 Piotrowski Stanisław SP 3 Bogatynia 3 03:38
9 Olech Hubert SP 3 Bogatynia 2 03:39
10 Dulemba Oskar SP 5 Bogatynia 1 04:07
           

 

KLASYFIKACJA PO II RZUTACH LIGI PRZEŁAJOWEJ:

DZIEWCZĘTA

Rocznik  2007      Pkt
         
1 Varl Emilia SP 5 Bogatynia   16 
2 Lech Kornelia SP 1 Bogatynia   10 
3 Chomiuk Amelia SP Porajów   10 
4 Fuławka Martyna SP 3 Bogatynia   10   
5 Sala Amelia SP 3 Bogatynia   9 
6 Stecyk Hanna SP 4 Bogatynia   8 
         
Rocznik 2006      
         
1 Pujszo Emilia SP 5 Bogatynia   15 
2 Raczyńska Oliwia SP 1 Bogatynia   10 
3 Tatarczak Andżelika SP Działoszyn    10 
4 Spich Kaja SP Porajów   9 
5 Dębek Nikola SP Porajów   9 
6 Polak Karolina SP 3 Bogatynia   9 
         
Rocznik 2005      Pkt
         
1 Jakiel Gabriela SP 3 Bogatynia   18 
2 Modrzyńska Maria SP Porajów   16 
3 Piechurska Sylwia SP 3 Bogatynia   12 
4 Dmochowska Wiktoria SP 1 Bogatynia   10 
5 Czerniak Antonina SP Działoszyn   9 
6 Gułą Alicja SP 5 Bogatynia   8 
         
Rocznik 2004      
         
1 Belkner Anna SP 3 Bogatynia   16 
2 Wrzesińska Zuzanna SP 4 Bogatynia   16 
3 Mania Kornelia SP 5 Bogatynia   16 
4 Nowacka Anita SP 4 Bogatynia   10 
5 Bębenek Aleksandra SP 3 Bogatynia   10 
6 Fijałkowska Tamara SP 5 Bogatynia   8 

 

CHŁOPCY

Rocznik 2007      
         
1 Staniszewski Filip SP Porajów 20
2 Abdalla Michał SP 3 Bogatynia 11
3 Madej Ksawery SP 5 Bogatynia 11
4 Majewski Filip SP Porajów 9
5 Soszyński Damian SP 3 Bogatynia 9
6 Remian Borys SP 3 Bogatynia 8
         
Rocznik 2006     Pkt
         
1 Skorupa Mateusz SP 3 Bogatynia   20 
2 Kapciak Marcel SP 3 Bogatynia   17 
3 Kurantowicz Dawid SP Porajów   15 
4 Szantyka Jakub SP Porajów   9 
5 Skrobisz Adrian SP Porajów    8 
6 Goś Łukasz SP 3 Bogatynia   7 
         
Rocznik 2005      
         
1 Zieniewicz Kuba SP 3 Bogatynia   18 
2 Puchowski Dorian SP 4 Bogatynia   14 
3 Mirek Michał SP 1 Bogatynia   14 
4 Jastrzębski Wiktor SP Porajów   10 
5 Płuciennik Olaf SP Działoszyn   10 
6 Rogulski Wiktor SP 3 Bogatynia   8 
         
Rocznik 2004      
         
1 Baran Piotr SP 3 Bogatynia 20
2 Wapnarczuk Maciej SP 4 Bogatynia 17
3 Mały Samuel SP 3 Bogatynia 15
4 Arnista Jakub SP 4 Bogatynia 9
5 Młodzianowski Michał SP 3 Bogatynia 6
6 Piotrowski Adrian SP 3 Bogatynia 6

 

mgr Wojciech Mikulski
Organizator Imprez Międzyszkolnych

 

« Październik »
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 32 1 2 3